devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

  • /
  • 69
  • >
  • »
 1. 1973 adana doğumlu müzisyen, sinema ve tiyatro oyuncusu.
  avatar
  14.11.2015 - 12:39


 2. Hiç eskimeyen ve bitmeyen sevgi."Bir adamı on seneden daha uzun sevme" ifadesinin karşılığı.
  avatar
  08.10.2016 - 02:46
 3. (bkz: bodrum masalı)
  avatar
  08.10.2016 - 02:48
 4. Ablamla geçtiğimiz perşembe aramızda şöyle bir konuşma geçmesine neden olmuş adam:

  - Niye bana bakıyorsun, diziyi izlemiyorsun?

  - Adama Mamoru görmüş salak Usagi gibi bakıyorsun. Seni izlemek daha eğlenceli.
  avatar
  15.10.2016 - 00:44
 5. Yeni dizisinde Yıldız'a aşık adam. Boynunda yıldız taşıyan adam. Asıl kendi ruhu "yıldız" olan adam. İyi oyunculara hep "yıldız" deriz ya. Çünkü yıldızlar biz ölümlülerden çooooook uzaklardadır ve milyonlarca yıl yaşarlar yüreklerde ve imkansızdırlar.

  "Bir Yıldız gibiydi ruhun, ıraklarda yaşardı:
  Tınısı denizi andıran bir sesin vardı senin;
  Yalıncak cennetler gibi saf, heybetli, hür..."
  avatar
  15.10.2016 - 02:00
 6. o kadar zaman amerikada yasamis bir insanin bu kadar iyi dogu aksaniyla konusmasi dagitmistir beni... gonul yarasinin sumer tilmacla birlikte lokomotifidir kanimca...
  avatar
  15.10.2016 - 12:14
 7. Tüm hissettiği duyguları cisimleştirebilen ve seyircinin cisimleştirdiği duygularına neredeyse dokunmasını sağlayabilen Timuçin'den ne Holivudda, ne bolivudda, ne de dünyada, hatta marsta yok kendisinden bir tane daha...

  Bir adama aşık olmak için hem ağlatabilmesi hem de güldürebilmesi yeterli sebep olabilir mi? Ateş'e "aynı dedensin" derken ağlatır, Gözde'ye "Evren gelirse yakacağım bu oteli, siz de yanık otel ortakları olursunuz " derken güldürür. (Çok fazla ağlattığı ve güldürdüğü sahneler var da ben ilk aklıma gelenleri yazdım)

  Yaaa bir de Bodrum Masalı'nın senaristi kim Allah aşkına? İnsana her sorunu çözümler, halleder güveni veren erkek bir kere Survivor Hilmicem değil tamam mı! Her şeyi çözebilecek, misal yarın dünyaya göktaşı çarpacaksa kadını için Elysium gibi bir yer bulabilecek olan Timuçin Esen ve dolayısıyla canlandırdığı tüm karakterlerdir.

  Bodrum Masalı'nın bir sahnesinde Faryalı Yıldız'a, "Evren senin yanında uyumuyor mu?" diyordu. Yaa gerçekten de Evren gibi bir adamın yanında nasıl uyunabilir? Gone Girl'ün son sahnesi geldi aklıma. Beyninin içinden geçen korkunçlukları kestiremeden nasıl insan huzur içinde uyur yahu öyle bir partnerin yanında... Ben çocukken kendimi güvende hissetmek için bacağımı annemin üzerine atıp uyurdum, herhalde Timuçin Esen ile böyle uyur bir kadın gördüğü hiçbir kabustan korkmadan..
  avatar
  22.10.2016 - 01:29
 8. Dizide Ateş karakterini canlandıran Alperen Duymaz ile birlikte Bodrum'un en eski denizcisiyle görüştüklerine dair bir haber okudum. Demek Timuçin denizci olmaya karar vermiş :)

  Timuçin'in "eğer yanımdaysa başıma hiçbir kötü şey gelmeyecek" hissini sağlayan, kadını için tıpkı son bölümdeki izbandut bodyguardları yere serdiği gibi bir gemi dolusu kötü korsanı yere serecek denizci olduğunu; deniz kızı olan benim hep o beklediğim denizci olduğunu içten içe biliyordum zaten :) İşin şakası bir yana Alperen Duymaz ile baba oğul gibi takılmasına şaşırdım. Timuçin kolay kolay kimseyi benimseyemez biliyordum. Kesin Alperen sokulmuştur. Timuçin sokulgan değildir. Bu arada Timuçin gerçekten de Alperen'in babası olacak yaşta. Çünkü Alperen 92li ve Timuçin eğer 19 yaşında çocuk sahibi olsaymış Alperen'in ya da yaşıtlarının babası olabilirmiş.. Dizide Alperen'e babasının yapmadığı gibi sahip çıkıyor ya aralarında bir nevi baba - oğul ilişkisi var. Hem başka türk dizilerinde olduğu gibi arada sadece birkaç yaş fark olduğu halde baba - oğul, anne - kız karakterlerini canlandırma gibi bir saçmalık da yok ortalıkta, gerçekten de baba - oğul olabilirlermiş.
  avatar
  29.10.2016 - 00:59
 9. https://pbs.twimg.com/media/CuHDqfQWIAAejfo.jpg

  "Tüm hissettiği duyguları cisimleştirebilen ve seyircinin cisimleştirdiği duygularına neredeyse dokunmasını sağlayabilen Timuçin" demiştim ya gerçekten de öyle.

  "(...) Brecht'in şiirlerinden birinde oyunculukla ilgili olarak yazdıkları böyle bir uygulama için de geçerlidir. An yerine fotoğrafı, oyun yerine bağlamın yeniden yaratılmasını koyabiliriz burada:

  Yaşanan ânı bu şekilde öne çıkarmalsınız yalnızca
  Ve saklamamalısınız onu neyin arasından çıkardığınızı
  Katın oyununuza o peşpeşe tekrarlanışı,
  O seçilenin üzerindeki çalışmanızı,
  Gösterin böylece olayların akışını
  Çalışmanızın gidişiyle içiçe,
  Ve seyircinizin bu Şimdi'yi
  Çok yönlü yaşamasını sağlayın böylece
  Önce'den gelip uzanarak Sonra'ya
  Ve bazı başka şeyleri de duyarak yanısıra,
  O yalnızca tiyatronuzda değil,
  Dünyada da oturuyor aynı zamanda. (...)"

  (Bir Fotoğrafı Anlamak - John Berger, Sayfa: 79)
  avatar
  29.10.2016 - 01:59
 10. Meltem Cumbul ve Şener Şen’le beraber Gönül Yarası adlı sinema filminde rol almıştır
  14 Ağustos 1973 doğumludur.
  avatar
  05.11.2016 - 00:27
  • /
  • 69
  • >
  • »