devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. dağhan sağlam kimdir ?

  15 mayıs 1991 tarihinde kadıköy, istanbul doğumlu, aslen trabzonlu olan milli atlet, spor hayatına 1999 yılında kick boks ve daha sonra muay thai branşı ile marmara spor kulübünde başlamıştır.

  kozyatağı kick boks salonu, suadiye kick boks salonu, erenköy kick boks salonu , bostancı kick boks salonu, ataşehir kick boks salonu bünyesinde öğrencilerine dövüş sporları eğitimleri vermektedir.

  dağhan sağlam, 2005-2009 yılları arasında; kick boks ve muay thai branşlarında sırasıyla istanbul, marmara ve türkiye şampiyonalarına katılmış, birçok kez derece ile şampiyonluklar kazanma başarısını göstermiş ve türk milli takımına seçilerek, avrupa arenasında ülkemizi başarıyla temsil etmiş olan milli bir sporcudur.

  avrupa arenası dövüş müsabakalarında ki başarısı milli atlete belarus kapılarını açmış ve özellikle 2009-2012 yılları arasında ki sporculuk kariyeri, milli sporcunun kazandığı şampiyonluklar ve ülkemize kazandırdığı gurur açısından oldukça hareketli geçmiştir.

  2009 yılında belarus muay thai branşında “kruvazör sıklet şampiyonu” olan genç milli atlet, bir sonraki yıl içerisinde de, aynı sıklette, şampiyonluk ünvanını elden bırakmamıştır. milli atletin şampiyonluğa hazırlanma sürecinin büyük bir kısmını, belarus’ un bir şehri olan grodna’da geçirmiştir.

  avrupa’da karşılaştığı zorlu rakiplerini birer birer alt ederek, ikinci kez 2010 yılında “belarus muay thai şampiyonu” olma başarısını gösteren türk milli atlet sporculuk kariyerine yeni bir şampiyonluk daha eklemiş ve “kruvazör sıklet wbc avrupa muay thai şampiyonu” olmayı başarmıştır.

  ilerleyen yıllarda kazandığı bu şampiyonluklar ve başarılar neticesinde isminden çokça söz ettiren milli atlet, 2011 yılı içerisinde başarılarına bir yenisini daha ekleyip kruvazör sıklette katıldığı “wbc dünya muay thai şampiyonluğunu” kazanması artık onun için, üst üste şampiyonluklar kazanma adına bir gelenek haline gelmiştir. muay thai’nin babası kabul edilen “nai khanom tom” adına düzenlenen şampiyonanın 2012 yılı şampiyonu olan sporcu; 5 yıllık süre içerisinde sırasıyla:

  *2009 belarus muay thai champion (kruvazör sıklet),

  *2010 belarus muay thai champion (kruvazör sıklet),

  *2010 wbc european muay thai champion (kruvazör sıklet),

  *2011 wbc world muay thai champion (kruvazör sıklet),

  *2012 wbc muay thai nai khanom tom champion

  ünvanlarıyla uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil edip, bayrağımızı gururla dalgalandırmıştır.

  kazandığı bu başarılar neticesinde avrupa’da ve dünya’da genç yaşında dikkatleri üzerine çekmiştir. almanya,hollanda, fransa gibi bir çok avrupa ülkesinden, kişisel sporculuk kariyerini olumlu anlamda teşvik edecek nitelikte sponsorluk teklifleri almıştır.
  https://www.daghansaglam.com/kozyatagi-kick-boks-salonu
  avatar
  01.12.2022 - 00:09