devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. şimdi bazı sıkıntılar görüyorum. değinmeden geçemeyeceğim.

  açık konuşalım sözlük kavramını hayatımıza sokan malum sözlük hala hayatına devam ediyor ve sonrakiler her zaman onun klonu olmuştur. Günümüzde sözlükten öte ülkede gündem belirleyecek bir sivil toplum kuruluşuna dönüşmüştür. Bu güce ulaşmasındaki tek etkenin onun ^ilk^ olması olduğunu düşünmüyorum.bence en önemli etken gücünün özgürlüğünde olması.
  İlk açıldığı zamandan beri takip ediyorum. hiç bir zaman kendini konumlandırmadı. ben şuyum buyum oyum demedi.akışına bıraktı.hayat gibi. orada hayat var. tıpkı hayattaki gibi orada da sağcısı solcusu dinsizi yobazı, cahili okumuşu var. adaletsiz uygulamalar, düşünce özgürlüğüne müdahele hepsi var. tıpkı şu an hayatımızda da olduğu gibi.

  söz konusu sözlüğün kurucusu bir canlı yayına konuk olduğunda soru soran bir izleyici bir insan penis boyu ölçüsünü öğrenmek için neden sözlüğe girsin diye sorduğunda belki de zaten sadece bunun için girmiştir diye bir cevap vermişti.

  Mesele tamda burda hayatımızda ne varsa hepsi orada. o yüzden ilk günki gibi güçlü.

  Gelelim interaktif sözlüğe. Tabi ki onunla kıyaslamak imkansız ama hayata dair ne var interaktif sözlükte. hiç birşey.

  gündeme dair hiç bir tartışma görmedim bu geçen 2 yılda sözlükte. siyaset, magazin, spor, gündem gibi hayata yön veren konuların hiç biri maalesef işlenmiyor ilgi çekmiyor.

  ilk zamanlardaki elli altmış kişilik online listesi iki üç kişilere düşmüş şimdilerde. belki de hastalık ve ilaç başlıklarını okumaktan sıkılmışlardır artık.

  bilgi kaynağı olacağım diye sözlüğü prospektüse çevirmenin anlamı yok. kansere umut ışığı olacak yeni bir ilaç da bilgidir benim gözümde, kim kardashian'ın poposunun ölçüsü de bilgidir.
  avatar
  31.07.2017 - 13:59


 2. Bugüne kadar çok sözlükde yazarlık yaptım.ve tabi bu sözlüğünde adını duymuştum ama girip kayıt olmaya falan filan baya üşenmiştim.sonra bigün yaz stajında @veysiarslan ile tanıştım.bana sözlüğün kendisinin oldugunu ve girip bi bakmamı istemişti telefondan kayıt açtığımda mailini onaylıyım bilgisayardan bekle demişti bende ne gerek var hocam ben iki saniyede hallederim dediğimde gözlerinin içi parlamıştı resmen :) tabi ozamanlar benim başka sözlüklerde de yazarlık yaptıgımı bilmiyordu.sözlüğe entry atmaya basladıkca buranın bi sözlük degilde herşeyi kapsayan bi site olduğuna kendimce karar verdim ve bu en cok beni sözlüğe çeken taraf oldu insanların çoğu birbirini tanıyor dayanışma var bilgi paylaşımı var küfür yok troll haddini aşmayacak şekilde.diğer yerlerden farklıydı yani iyiki burada yazar olma şansını kaçırmamışım ve 1.000. entry me ulaşıyorum.tabi bunlar hep @veysiarslan sayesinde oldu normalde çabuk pes eden ve sıkılan bi insanım ama hocamın bu işi sevmesi ve gayret göstermesi benimde hoşuma gitmişti açıkcası özenmiştim ve onunla beraber burayı büyüteceğimize hedeflerimize ulaşıcağımıza eminim.senin güler yüzün ve temiz kalbin inşallah hayatta hep kazanmana ve güçlü kalmana sebep olur abi.hayat hikayen benim motivasyon kaynağım oldu örnek aldığım üç kişiden birisin herzaman yanındayım bundan 20 yıl sonra çocuklarım olduğunda bu entry i tekrar açıp duygulanacağım tabiki.ama burası hedeflerinin fazlasına ulaşıcak eminim.1000. entry mi sözlük ve @veysiarslan hakkında paylaşmak istedim.
  avatar
  08.01.2017 - 03:43
 3. ideal ve optimum düzeyde kullanışlı bir not defteri nasıl olmalıdır?

  asla kaybolmamalı.

  her an yanında olmalı.

  görsellerle, tablolarla, şekillerle, fotoğraf eklenerek, videoyla vs.. örneklerle desteklenebilmeli.

  alınan her notun tarihi notun altına otomatik eklenmeli.

  bazı notlar herkese açık olmalı.

  bazı notlar şahsa münhasır yani kişiye özel, sadece yazanın görebileceği şekilde oluşturulabilmeli.

  bazı notlar bütün dünyaya ulaşabilmeli.

  bazı notlar gelecek kuşaklara aktarılabilmeli.

  bazı notlar saniyeler içinde filipinlerdeki bir arkadaşınızla paylaşabilinmeli.

  yıllar içinde birikmiş notlardan hangisi gerektiğinde o nota hızlı bir aramayla saniyeler içinde ulaşılabilinmeli.

  bu not defteri yağmurdan çamurdan etkilenmemeli, yıpranmamalı, rengi solmamalı, yangında, selde yok olmamalı.

  bu not defteri asla dolmamalı ve buna milyarlarca kelime eklenebilmeli.

  bu not defteri hiç yer kaplamamalı.

  telefonunuz bozulduğunda ya da kaybolduğunda bu notlara bilgisayardan veya başka bir telefondan ulaşılabilinmeli.

  bilgisayarınız bozulduğunda, çalındığında veya formata maruz kaldığında bu notlara telefondan veya başka bir bilgisayardan ulaşılabilinmeli.

  mail adresinizi uzun süre ziyaret etmediğinizde notlarınız taslaklarınız, ne var ne yok silinir. (yüzlerce kez başıma geldi). bu gibi olumsuzluklar yaşanmamalı.

  ..
  .

  bunların hepsini yapabilen tek bir not defteri var:
  (bkz: interaktif sözlük)
  avatar
  04.06.2016 - 10:34
 4. sol taraftaki kutucuklarda epeyce özellik barındıran fonksiyonel site.
  haftanın en beğenilenleri
  ukde kalmasın
  takip listem
  kenarda gezin
  rastgele birgün
  rastgele karışık
  bugün
  şahsıma münhasır
  çöp topla

  ayrıca üst tarafta;
  son24
  dün
  gündem
  galeri
  sözlük kuralları
  interaktif istekler
  sözlükteki buglar
  sss

  en altta:
  istatistikler
  sss
  interaktif istekler
  sözlükteki buglar
  künye
  iletişim
  galeri
  betexper
  film izle
  sedanur.com

  interaktif sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeden yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir.
  interaktif sözlük ekibi hiçbir şekilde içerikten sorumlu değildir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden interaktif sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.

  bulunuyor.
  avatar
  24.06.2017 - 16:25
 5. formatında eksiklik mi yoksa yazan yazsın da ne yazarsa cuplarım abi ben modunda mı takılıyor bilinmez ama aciliyetle 'şahsa küfür' gibi gibi durumlarda bir yaptırım getirmesi gereken oluşum.

  bu ne lan.

  beğenilir, ayıplanılır, kötülenir, eksilenir vs hatta içten 'siktir amk' çekilir fekeett

  bir yazı yazıyorsun herifin teki gelip ana avrat sövüyor. şikayet et butonu desen yok, yazıya yaptırım uygulayan bir moderatör yok. mod geliyor o da okuyor geçiyor küfürü.

  abisi. mevzu kuralsızlıksa, küfür serbestliği okiş ise. öyle küfürler yazılır çizilir ki hadisenin ayarı kalmaz. benden demesi.

  sanalda anlıyorum her erkek 'herkül' modunda takılıyor, buna inanarak da kafası bozulduğuna 'o.ç' diyor. ama gün gelir denk gelinir bir yerde tarihler yazmaz böyle bi dayağı. üzücü olur.

  kim olduğunu bilmediğin adama sallamak sıkıntılı. bak bu da benden demesi.
  avatar
  01.10.2016 - 22:22
 6. birgün zirvede olacak sözlüktür. umutlarımız zaman zaman sekteye uğrasa da, çok büyük hayal kırıklıkları yaşasak da bu iş doğru bir iştir ve internete veri girişinin azaldığı, sosyal medya saçmalığının pik yaptığı ve en beklenmedik, gelecek kuşaklara çok önemli miraslar bırakabilecek potansiyeldeki insanların bile bu furyaya farkında olarak veya olmayarak kapıldığı bir dönemde bile hayatiyetini sürdürecektir. her şeyin modası geçer ama insanların bilgiye her zaman ihtiyaçları olacaktır, kanser tanısı almış biri için o hastalıkla ilgili her şey, alternatif tedaviler en önemli şey haline gelecektir. yani insanların işine yarayan bilginin modası asla geçmeyecektir. diliyorum ki bu site şahıslardan bağımsız, tüzel, kamusal hatta dünya mirası olacak. en büyük hayalim budur.

  avatar
  31.07.2017 - 22:03
 7. Nasıl anlatsam bilemedim. Öncelikle dost sayesinde tanıdığım bu güzel sözlüğün güzelliğini anlatmak istiyorum. Arkadaşlarımın çevremdeki sözlük kullanıcıların fikirlerini daha çok neye yöneldiklerini görebiliyorum . Bana çok artı katan bu sözlüğü zaman ilerledikçe daha çok değerini anlayacağım. Ve birgün 35 yaşlarına gelince bu satırları okuyacağım . Çocuklarıma gösterip eski günleri hatırlayacağım. Birgün facebook,instagram vb gibi sosyal medyalar kapanacak ve fotoğraflarım anılarım elimden gidicek ama ilerki zaman da aklımda sözlük olacak çünkü fotoğraflarımı da depolayabildiğim bir yer. Kısacası Hatıra defterim. 1000. Entrime de bu güzel sözlüğü paylaşmak istedim.
  avatar
  21.11.2016 - 23:55
 8. kuruluş amaçlarından bazıları;

  bilginin kümülatif bir şekilde artması

  aynı başlığa subjektif yorumlar

  online not defteri

  şahsa münhasır entri

  gelecekte lazım olabilecek bir bilgiyi sözlüğe emanet edip* buna her zaman her yerden her cihazdan ulaşmak, bu ulaşılan dokümanları heryerdeki herkesle kolayca paylaşabilmek ve bu dokümanların kaybolmasını, yok olmasını önlemek

  bir başlıkla ilgili, çoklu metinli yazı, görsel, video, pdf, ppt ve diğer dokümanlarla bir araya getirip mevcut başlık hakkındaki içeriği zenginleştirmek.

  yazarak öğrenme tekniği

  gibi binlerce amaca hizmet eden büyük bir projenin önemli damlalarındandır interaktif sözlük.
  avatar
  19.02.2015 - 18:42
 9. bir yerde bu kadar çok doktor-hemşire bulununca aklıma, içip içip maraza çıkardığım gecenin sabahında midemde asit canavarları ve onu terbiye eden alka seltzer geliyor.

  hemşire fetişi olsam 'sus işareti' yap ve em şunu derdim. rüyama giriyor. bir sürü reçete ve ne işe yaradığını bilmediğim ilaç adları var sol frame'de.

  sanki her an 'ameliyathaneye' anonsu geçilecekmiş gibi. ürküşüyorum. hem hastaneden hem de sterilize o rezil kokusundan koridorların.

  bünye dayanmaz buna.

  'şimdi size x ilacını enjekte edicem ve pipiniz düşecekmiş gibi'

  gibi gibi.

  kabus.

  aciliyetle sözlüğe üni 1. sınıf sözelci çıtır kızlar basın pliz.
  avatar
  20.09.2016 - 17:30
 10. özgür platform yaratıcaz diye çöplüğe dönmenin anlamı yok.
  bir dönem sol frame kürtçe'den geçilmiyordu. entriler de kürtçeydi. hangi özgürlük hangi bilgi paylaşımı bu. adam belki de benim anama sövüyor. bilmiyorum ki.

  aarapça kelimeyi türk alfabesi ile yazarsın. türkçe karşılığını da entri de yazarsın eyvallah sıkıntı yok.

  mesela(bkz: #227377) bu doğru olan.

  ama النساء في تركيا طيبات الطبع وقلوبهم صافية nedir allasen. o zaman bende çince yazayım sen de norveççe yaz. öteki kiril alfabesi yazsın. ana okulu öğrencisi karalama defteri gibi olsun sözlük. bu mu güzel olan. olması gereken.
  avatar
  19.07.2018 - 02:03