devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

kapak fotoğrafı
profil resmi
Ayşe
@mynameisred

284 başlık

1563 entri

23 eylül 2018 zehra & mehmet düğün merasimi

Yemekli bir düğün merasimidir.

bukalemun kadın

(bkz: erkekler tarafından ayarı bozulmuş kadın)

fakirleşme

(bkz: tasarruf etmek zorunda kalmak)

fakirleşme

Günümüz Türkiye ekonomisinin, vatandaşı getirildiği konum. Herşeyden tasarruf etmeye çalışmak. Daha az yemek, daha az gezmek, daha az para harcamak zorunlu hale gelmiştir.

önce layk sonra fuck

Önce medeni tanışma, nazikçe layklamadan(beğenme), seni beğendim mesajını verme, sonra final sevişmeden oluşan olay örgüsü.

tatile özlem turu

(bkz:www.tatileozlem.com)

tatile özlem turu

Türkiye'de aklınıza gelebilecek her turistik yerler için tur düzenlemiş tatil şirketidir.

şeyma subaşı'nın sağlıklı beslenme restorantı açması

Yemekten anlamayan bir kadının sırf, kendini ispatlamak için yaptığı şey.

kurnaz kezo

Yaşam tarzı kezo, kafası çakal, menfaatçi ve kurnazlığı zekilik sanan alık kadın.

melemen

Soğanlı olur.

05521530034

İstanbul büyük şehir belediyesinin 7/24 hizmet veren watsapp hattı.

sigarayı bırakmak

Vücudunu ödüllendirmektir.

şalom

Musevi cemaatinin siyasal, kültürel, haber gazetesi. Yazar kadrosu tamamen gönüllü yazarlardan oluşuyor. Sürekli Filistin'i yeren yazılar paylaşılıyor.

varlık fonunun başına geçmek

(bkz:japon atasözleri)

nadide sultan

Memeleri küçülmüş Konyalı şarkıcı.

yezid

Hüseyin efendimizi şehit eden cani.

ahmet ümit

Ahmet Ümit 1960 yılında Gaziantep’te doğdu. 1983 yılında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1985-86 yıllarında Moskova’da Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde eğitim gördü. Türkiye’nin en önemli polisiye ve suç yazarlarından biridir. İlk öyküsünü 1982 yılında kaleme aldı. Bu öykü 40 dilde yayınlanan bir dergide basıldı. İlk kitabı Sokağın Zulası (Şiir) 1989 yılında yayınlanmıştır. Bu kitabı, Çıplak Ayaklıydı Gece (Öykü), Masal Masal İçinde (Masal), Bir Ses Böler Geceyi (Roman), Sis ve Gece (Roman), Kar Kokusu (Roman), Agatha’nın Anahtarı (Öykü), Patasana (Roman), Kukla (Roman), Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Öykü), Beyoğlu Rapsodisi (Roman), Aşk Köpekliktir (Öykü), Kavim (Roman), Ninatta’nın Bileziği (Destan), İnsan Ruhunun Haritası (Deneme), Olmayan Ülke (Masal), Bab-ı Esrar (Roman), İstanbul Hatırası (Roman), Sultanı Öldürmek (Roman), Beyoğlu’nun En Güzel Abisi (Roman), Elveda Güzel Vatanım (Roman) adlı eserleri izlemiştir. Hikayelerinden Başkomser Nevzat,Çiçekçinin Ölümü, Tapınak Fahişeleri ve Başkomser Nevzat, Davulcu Davutu Kim Öldürdü? adlı üç çizgi roman yapılmıştır. Kitapları yirmiden fazla dile çevrilen Ahmet Ümit’in masalları ve bazı romanları okullarda yardımcı ders kitabı olarak okutulmaktadır. Ahmet Ümit’in romanları sağlam bir polisiye kurgunun yanında, derin sosyolojik ve psikolojik çözümlemeler içerir. Ülkenin tarihsel mirası olan, Hitit İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’na dair ilginç bilgiler metinlerinin içine ustaca yerleştirilmiştir. Ama bu çarpıcı tarih notları, okurun ilgisini diri tutmaktan çok insan ruhunu tartışmak için kullanılır. Çünkü yazar, edebiyatının bir amacı varsa eğer, bunun insan ruhunu açıklamak olduğuna inanmaktadır. Onun romanları, Anadolu’nun zengin tarihi üzerinde, Poe’nun kurgusuyla, Dostoyevski’nin ruhsal çözümlemelerinin bir birleşimi gibidir. Yazdıklarının en önemli özelliği hızlı okunabilir olmasının yanında, güçlü bir dile, sağlam bir edebiyat estetiğine sahip olmasıdır.

komik soy isimleri

Götürür.

komik soy isimleri

Damızlık.

komik soy isimleri

Otuzbirogulları.

komik soy isimleri

Fırıldak.

makyaj masası

Kokoş kadınların karşısında saatlerini harcadigi, aynalı ve çekmeceli, birde küçük oturaklı masa.

istanbul hatırası

Okunması gereken en güzel kitaplar arasındadır.

götü yere yakın

(bkz: götü yere yakın kız)

götü yere yakın

Kaçılması ve de kaçınılması gereken kişidir.

günün sözü

(gorsel:24061)

telefonda ego tatmini

Benim sesim bile bukadar sexi, gerisini varın siz düşünün algısı yaratan egomanist sinsi kadın. Boş tahrik metodları ile egosunu tatmin edeceğine, seçtiği yakışıklı ve sexi biriyle yatıp kendini tatmin etse daha mutlu olacaktır. Umarız doğru yolu bulur.

ev sahibi yavşaklığı

Varını yoğunu dökerek aldığı evi aylık kira getirisi olsun diye kiraya vermiş kişinin, evi zarar görmesin diye yaptığı davranış şekillerinin tümü.

iri meme

Sarkık yağ dokusundan oluşan organ.

telefonda ego tatmini

Bu telefondaki şuh sese sormak lazım, abisiyle de konuşurken bu tonda konuşurmu.

telefonda ego tatmini

(bkz: telefonda boşalma)

telefonda ego tatmini

Ego tavan bir kadın, sesinin tonunu bilinçli olarak çekici bir tınıda kullanıp, şuh bir ses ile konuştuğu erkeği etkilemek ister. Fakat, bunu hiçte bilinçli yapmıyor gibi, sanki her zamanki konuşması bu imiş gibi davranır. Sonuç; yiyen olur, yemeyen olur ama erkek sikinin kalktığını bilir...

kezo

Beş dakikada beyninin çalışmadığı anlaşılan, ama kendinin çekici olduğunu sanan kz.

kiracının eve çivi çakması

Milyonlarca liraya alınan evi, üç kuruş verince içine sıçma duvarını delme hakkına sahip olduğunu sanan gerizekalı, kiracı kesiminin kendine tanıdığı illegal davranıştır. Ki çakılan Çivi hem duvarı, hem boyayı zedelediği gibi, ev sahibinden sinir stres yarattığı için her türlü zarardır. Sonuç alıp bir çivi bir çekip kiracının kafasına kafasına çalmaktır.

doha

(gorsel:24047)

doha

Doha'nın, GSYİH açısından dünyanın yükselen yıldız şehirlerinden birisi olacağı tahmin ediliyor. Katar, hali hazırda dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alıyor. 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak şehir her geçen gün daha fazla sayıda yatırım alıyor ve hızla gelişiyor.

rhine ruhr

(gorsel:24046)

rhine ruhr

ali hazırda Rhine Ruhr, Almanya'nın en başarılı kentlerinden birisi. Avrupa'nın üçüncü en büyük şehri konumundaki Rhine Ruhr, Alman sanayi ve finans sektörünün çekim merkezi niteliğinde. Şehir, Fortune 500'e giren 12 şirkete ev sahipliği yapıyor.

macau

Macau, bazı şehirlerin ne kadar hızlı değişim gösterdiğine en güzel örneklerden birisi. 2025 yılına kadar dünyanın en zengin ülkeleri arasında yerini alması öngörülen şehir geçtiğimiz yıl büyük bir resesyona sahne oldu. Ekonomnin ana dinamikleri arasında olan kumarhaneler ile birlikte turizm de Macau'yu gelecek yıllarda yeniden çekim merkezi haline getirecek. Ancak McKinsey'e göre Macau, bu trendi devam ettirmek için kendisine yeni kaynaklar bulmak zorunda.

macau

(gorsel:24045)

macau

Çin'in en zengin ve gelişmiş şehirlerinden birisidir.

dünyanın en güzel köyü

Hallstatt, Avusturya'da bir bölge olan Yukarı Avusturya'da Salzkammergut'da bir köydür.

malezya

(gorsel:24041)

malezya

(gorsel:24042)

malezya

Penang Adası‘nda bulunan ve Penang Eyaletinin başkenti olan UNESCO Dünya Mirası Kenti Georgetown, renkli kültürel mirasına dair tarihi binaların ve tapınakların bulunduğu, kendine münhasır bir karaktere sahip bir şehir. Ana karaya ülkenin en uzun köprüsü olan Penang Köprüsü ile bağlı olan ada nüfusunun büyük bir bölümünü Çinli ve Malaylar oluşturuyor. Ayrıca Hintli, Avrupalı, Taylandlı ve Burmalılar da ada sakinleri arasında yer alıyor. Çin mimarisine özgü yapılar ve tapınaklar yanında, İngiliz koloni dönemi mimarisi ile dikkate çeken Georgetown, yürünerek keşfedilecek çok sayıda güzellikler de sunuyor. Vakti olmayanlar ise turizm acentelerinden alabilecekleri yarım günlük şehir turu ile, şehrin bir çok yerini hızlıca gezebilirler. Yahoo Travel, adayı ölmeden önce görülmesi gereken 10 ada listesinde sıralarken, CNN Penang Laksa’sını dünyanın en lezzetli yemekleri listesinde 7. sıraya yerleştirmiş. Penang Hill, Güney Asya’nın en büyük Budist tapınağı kompleksi Kek Lok Si Temple, köklü bir Çinli aileye ait Penang Khoo Khongsi Müzesi, Peranakan Museum, Dharmikarama Burmese Temple yanında batik sanatı ile işlemeler yapan shoplar ziyaret edilebilir.

malezya

Langkawi Adaları, Andaman denizinin Melaka boğazıyla buluştuğu, Malezya’nın enfes güzelliklerinin keşfedileceği cennet yerlerin başında geliyor. Malezya Yarım Adası’nın kuzeybatı ucunda, anakaranın 30 km uzağında yer alan Langkawi, Malezya‘nın en ünlü tatil yerlerinden birisi. Turkuaz sakin denizi, beyaz kumlu plajları, yağmur ormanları ile kaplı tepeleri, bozulmamış doğası, lüks resortları yanında ekonomik konaklama avantajıyla da görülmeye değer bir yer. Dünyaca ünlü balayı destinasyonlarından biri olan Langkawi, vergisiz alışveriş fırsatı ile tam bir tatil rüyası. Langkawi Cable Car ve Skybridge, Oriental Village, Underwater World, Cenang Plajı ve Pregnant Lady Lake, Pulau Payar Marine Park gezilecek yerlerin başında geliyor.

malezya

Petronas İkiz Kuleleri, KL Tower, farklı kültürlere ait mimarileri iç içe barındıran Merdeka Meydanı, hediyelik eşya mekanlarının sıralandığı Pasar Seni (Central Market), Hint mahallesi olan Little India, hemen her şeyin ucuzunun bulunabileceği Chinatown gezilecek yerlerin başında geliyor. Orkide, Kelebek ve Kuş Parkları, hayvanat bahçesi, Ulusal Müze ve İslami Sanatlar Müzesi de görülecek yerler arasında yer alıyor. Kuala Lumpur’a sadece yarım saat uzaklıkta olan dünyanın en büyük mağara tapınağı Batu Caves ise Hindu seremonilerini yakından incelemek için iyi bir fırsat olabilir

malezya

Güney Asya’nın en istikrarlı, güvenli, ve kolay gezilebilir ülkelerinden biri olan Malezya, 28,3 milyonluk nüfusa sahip ve federatif anayasal monarşi ile yönetiliyor. 13 eyalet ve; ikisi Malezya yarımadasında, biri Borneo kısmında olan 3 federal bölgeden oluşuyor. Başkent Kuala Lumpur 3.8 milyon nüfusa sahip. 329,847 km kare alana yayılan Malezya, Güney Asya’da yer alan Malezya Yarımadası (Peninsular Malaysia) ile Güney Çin Denizi’nde yer alan Borneo Adası (Malaysian Borneo) olmak üzere biribirine oldukça uzak 2 ana kara parçasından oluşuyor. 31 Ağustos 1957 İngiliz sömürgeliğinden bağımsızlığını ilan etmiş. Halkın %50.4 Malay, %23.7 Çinli, %11.0 yerliler ve %7.1 Hintliler oluşturuyor. Resmi dil Malayca. Halkın büyük bir bölümü şahane İngilizce konuşabiliyor. Müslüman, Budist, Hıristiyan, Hindu, Daoist yanında birçok farklı din bulunuyor

malezya

Kristal berraklığında denizi, bembeyaz göz alıcı kumsalları, zengin deniz altı yaşamı ile Malezya adaları tam bir tatil cenneti. Deniz-kum-güneş üçlüsünü vazgeçilmez gören tatilciler için bir cennet.

malezya

Malezya, Güney Asya’nın kalbinde bulunan oldukça renkli ve çekici bir ülke. Bozulmamış etkileyici plajların, egzotik adaların, zengin bir etnik ve kültürel mirasın, nadide fauna ve flora ile birlikte, dünya klasmanında modern turizm ve tatil seçenekleri ile harmanlandığı nadir ülkelerden biri. Yıl boyunca tropikal iklime sahip olan Malezya, Güney Asya’nın en çok turist ziyareti alan ülkelerinin de başında geliyor. Güney Asya’nın en yüksek Dağı Mount Kinabalu, vizibilitesi 40 metreye kadar çıkan dünya klasmanında dalış merkezleri, 130 milyon yıllık kadim yağmur ormanları, dünyanın en büyük kireçtaşı mağarası, içlerinde orangutanların ve kaplanların olduğu soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan 286 canlı türü, ilk yerleşimleri 25.000 yıl öncesine dayanan 30’dan fazla etnik kabilesi, çok zengin kültürü ile renkli bir ülke olan Malezya, gerçek bir Asya deneyimi vadediyor.

delta luxury

Kalitesiz malzelerden yapılmış heryeri dökülen pislik bir yer.

delta luxury deposito rezaleti

(bkz: delta luxury)

delta luxury deposito rezaleti

İstanbul Esenyurt'ta bağlı delta luxury sitesi adeta bir mafyadır. Sakın bu pislikleri bulaşmayın. Size evi verirken gayet melek olurlar evden çıkıyorum depozito mu verin derseniz vermedikleri gibi sizi dövmeye kalkarlar. Sakın ola bu rezil siteye yaklaşmayın. Heryeri dökülen fare deliği gibi odalara dünyanın kirasını alırlar sizden.

demet akalın

Villasına haciz gelince kocasını boşayan şarkıcı.

cüneyt tek

(bkz:Cüneyt Tek yaşar düeti)

cüneyt tek

Adanalı şarkıcı.

evlilerde sever

(bkz:Cüneyt Tek)

evlilerde sever

Cüneyt Tek şarkısıdır.

hayalimdeki ev

(gorsel:24007)

piyano ev

(gorsel:24006)

piyano ev

(gorsel:24005)

piyano ev

Piyano Ev (Çin) Çin'in An Hui eyaletinde bulunan bu piyano ve keman görünümündeki ev oldukça ilginç bir görünüme sahiptir. Keman şeklindeki yapının içinde yürüyen merdiven bulunmaktadır.

robot bina

(gorsel:24004)

robot bina

(gorsel:24003)

robot bina

(gorsel:24001)

robot bina

Robot Bina (Bangkok, Tayland) Robot görünümündeki bu bina, Tayland'ın Bangkok şehrinde bulunan "United Overseas Bank"ın Bangkok'un merkez yönetim binasıdır. Bu şekilde tasarlanmasının nedeni olarak, neo klasik ve yüksek teknoloji postmodern mimariye karşı bir tepki olarak gösterilmektedir.

ağaç restorant

(gorsel:24000)

ağaç restorant

Okinawa Ağaç Restoranı (Okinawa, Japonya) Japonya, Okinawa bölgesinde bulunan "Naha Harbor Diner restoranı", yerden ortalama 6 metre yukarıda, dev bir Gajamaru ağacı görüntüsü verilmiş beton bir yapının üzerinde hizmet veriyor. Müşteriler restorana, ağaç içerisindeki bir asansör ile çıkabiliyor.

araba ev

Sahipleri evi, aldıktan sonra baştan aşağı yeniledi. 2003 senesinde tamamlanan ev, çevre dostu ve enerji tasarrufludur. Markus Voglreiter, daha sonraları benzer tarzda bir de restoran inşa etmiştir.

araba ev

(gorsel:23999)

araba ev

(gorsel:23998)

araba ev

Araba Ev (Salzburg, Avusturya) Araba şeklinde olan bu ev, Avusturya'daki Salzburg yakınında Gigi'de yer almaktadır.Volkswagen araba markasının Beetle modelinden esinlenilen bu ev, usta mimar Markus Voglreiter tarafından tasarlandı.

çarpık ev

(gorsel:23997)

çarpık ev

(gorsel:23996)

çarpık ev

Çarpık Ev - Krzywy Domek (Sopot, Polonya) Çarpık Ev, Polonya'nın Sopot şehrinde bulunan bir binadır. 2004'te inşa edilen ve yaklaşık 4000 m2'ye yayılan ve dekonstrüktivizm stilinde tasarlanmış bir yapı olan Çarpık Ev (Krzywy Domek binası), Rezydent adındaki bir alışveriş merkezinin bir parçası olarak hizmet vermektedir. Okinawa Ağaç Ev Restoran