devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

avatar
mrnobody
- [32443-]
  • «
  • /
  • 1082
  • »
  • «
  • /
  • 1082
  • »
kapak fotoğrafı
profil resmi

@mrnobody

25176 başlık

35650 entri

loubna ouchbani

1996 doğumlu moroccolu vatandaş. 175 cm boyundadır. (gorsel:28614)

muskazon tablet

(gbkz:kurtsan ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:klorzoksazon) artı (gbkz:parasetamol) etken maddeli, (gbkz:kas gevşetici ilaç) / (gbkz:ağrı kesici ilaç). • (gbkz:lumbago) • (gbkz:tortikolis) • (gbkz:servikal sendrom) • (gbkz:otopedik işlemler) • (gbkz:ftr uygulamaları) • (gbkz:travmatik rahatsızlıklar) (gbkz:güçlü kombinasyon ile sinerjik etki) (gbkz:dansa devam) .. (gorsel:28222)

vertebrokostal

(gbkz:vertebrocostal) kelimesinden türkçeleşmiştir. (gorsel:28219) (bkz:vertebra) (bkz:costae)

emoject

(gbkz:metoklopramid hcl) ihtiva eden (gbkz:bulantı giderici ilaç) ((gbkz:antiemetik ilaç)). bulantı ve kusmanın semptomatik tedavisinde kullanılır. (gorsel:28218) - Bulantı ve kasmanın tedavisinde, - Kemoterapi sonrası bulantı ve kusmanın önlenmesinde, - Radyoterapi sonrası bulantı ve kusmanın önlenmesinde, - Akut migrene bağlı bulantı ve kusmanın tedavisinde. Metoklopramid, akut migren tedavisinde ağrı kesicilerin emilimini artırmak amacıyla ağrı kesicilerle bitlikte kullanılabilir.

gliosis

Beyin veya (gbkz:omurilik)te herhangi bir (gbkz:travmatik), (gbkz:toksik), (gbkz:viral) veya (gbkz:iskemik) nedenlerle meydana gelmiş hasar bölgesinde, miyelini ortadan kaldırmak üzere (gbkz:nöroglia hücreleri)nin (gbkz:hipertrofi)si, (gbkz:hiperplazi)si veya her ikisiyle belirgin odaklar hâlinde veya yaygın olarak görülebilen özgün olmayan hücresel reaksiyondur. bu hücresel reaksiyon sonucunda; misalen (gbkz:merkezi sinir sistemi)nin hasarlanan bölgelerinde (gbkz:astrosit)lerin çoğalması sonucunda normal dokunun yerini bağ dokunun almasıdır. (gbkz:gliozis) şeklinde türkçeleşmiştir.

parafon tablet

etkin madde olarak (gbkz:klorzoksazon) içeren (gbkz:kas gevşetici) ilaç. (gorsel:28201)

serum fizyolojik ampul

(gbkz:tuzlu su)yun ampul hali. genelde her bir ampul 5 ml hacmindedir. % 0.9 nacl yani 1000'de 9 nacl. yani 1000 gramında 9 gram tuz var ve geriye kalan 991 gramı da sudur. (gorsel:27955)

metpamid ampul

(gbkz:metoklopramid) etken maddesi ihtiva eden (gbkz:antiemetik) ilaç. (gbkz:bum)'un üç unsurundan biri. (gorsel:27941)

nac 600 mg efervesan tablet

(gbkz:asetilsistein) ihtiva eden ilaç. (gbkz:asist) muadilidir. (gorsel:27939)

dr. erdinç hatipsoylu

Kardiyoloji Uzmanı ve aynı zamanda Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olan itf mezunu doktor. İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Erdinç Hatipsoylu, kardiyoloji ihtisasını İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Fizik tedavi ve Rehabilitasyon ihtisası yaptı.

fixef 400 mg 10 tablet

deva ilaç firmasının ürettiği, (gbkz:sefiksim) etken maddesi ihtiva eden antibiyotik ilaç. (gorsel:27918) (gbkz:üçüncü kuşak sefalosporinler)den olan beta laktam antibiyotiktir.

halil küçükyıldız

(gbkz:çapa fen lisesi)nden sonra (gbkz:ankara hukuk) mezunu hukuk insanı.

piroksikam

analjezik (ağrı kesici), antipiretik (ateş düşürücü) ve nonsteroid antienflamatuar ilaç((gbkz:nsaii)). (gorsel:27830)(gorsel:27832)(gorsel:27833) siklooksijenaz yolunu nonselektif olarak inhibe ederek etkisini gösterir. (bkz:cyclooxygenase) (bkz:prostaglandin endoperoxide synthase)

felden jel

(gbkz:piroksikam) etkin maddesi ihtiva eden ağrı kesici jel. pfizer tarafından üretilir. (gorsel:27829)(gorsel:27831) slogan: (gbkz:ağrısız yaşamın keyfini sürün)

corsal 30 kapsül

(gbkz:i.e. ulagay ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:parasetamol) (gbkz:klorfeniramin maleat) (gbkz:fenilefrin hcl) etken maddeli ilaç. (gbkz:grip ve soğuk algınlığının semptomatik tedavisi)nde endikedir. bir ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), bir antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve mukozanın şişkinliğini azaltarak tıkanıklıkları gideren bir dekonjestan (fenilefrin hidroklorür) olmak üzere üç etkin madde içeren kombine bir ilaçtır. (gorsel:27815)

molit plus tablet

adeka ilaç firmasının üretttiği, parasetamol + (gbkz:hiyosin-n-butilbromür) ihtiva eden; içi boş lümenli organlardaki spazm, tıkanma, obstrüksiyonları tedavi eden, spazm çözücü ve ağrı kesici ilaç. ağızdan alınır. (gorsel:27799)

molit ampul

adeka ilaç firmasının üretttiği, (gbkz:hiyosin-n-butilbromür) ihtiva eden, içi boş lümenli organlardaki spazm, tıkanma, obstrüksiyonları tedavi eden, spazm çözücü ilaç. iv veya im uygulananabilir. (gorsel:27798)

sefaleksin

(gbkz:birinci kuşak sefalosporinler)den bir (gbkz:beta-laktam antibiyotik). (gorsel:27759) (bkz:sefaleksin monohidrat)

sef 1000 mg 16 tablet

mustafa nevzat ilaç firmasının ürettiği, (gbkz:sefaleksin) etkin maddeli antibiyotik ilaç. ağızdan alınır. (gorsel:27758) (gbkz:normal reçete ile satılır).

merional

(gbkz:insan menopozal gonadotropini) içeren ilaç. intramusküler veya subkutan olarak uygulanır. her bir flakon etkin madde olarak; (gbkz:menotropin): FSH ((gbkz:folekül stimulan hormon)) + lh ((gbkz:luteinizan hormon)) içerir. (gorsel:27756)(gorsel:27757)

nidazol şurup

(gbkz:ie ulagay ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:metronidazol) etken maddeli (gbkz:antianaerobik ilaç) / (gbkz:antiprotozoal ilaç) / (gbkz:antibakteriyel ilaç). bir (gbkz:antibiyotik)tir. (gorsel:27753)

nitrofurantoin

idrar yolu enfeksiyonlarında etkili antibakteriyel ajan, genelde alt idrar yolları enfeksiyonlarında endikedir. %75 oranında karaciğerde metabolize olur, idrar ve safrayla atılır. (gorsel:27746) aşağıdaki bakterilere karşı etkilidir. • (gbkz:e. coli) • (gbkz:Staphylococcus saprophyticus) • (gbkz:Coagulase negative staphylococci) • (gbkz:Enterococcus faecalis) • (gbkz:Staphylococcus aureus) • (gbkz:Streptococcus agalactiae) • (gbkz:Citrobacter species) • (gbkz:Klebsiella species) • (gbkz:Bacillus subtilis species) • (gbkz:Enterobacter) • (gbkz:Klebsiella) • (gbkz:Proteus) • (gbkz:Pseudomonas)

piyeloseptyl şurup

(gbkz:biofarma ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:nitrofurantoin) etkin maddesi ihtiva eden, (gbkz:üriner antibakteriyel ilaç). (gbkz:idrar yolu enfeksiyonu)nda endike olan (gbkz:antibiyotik ilaç). (gorsel:27744)

mucovit-c efervesan tablet

(gbkz:asetilsistein) + (gbkz:c vitamini) ihtiva eden ilaç. (gorsel:27739)(gorsel:27740)

bromazepam

(gbkz:benzodiazepinler)den bir ilaç etkin maddesi. (gorsel:27694) birçok marka altında satılan Bromazepam, bir (gbkz:benzodiazepin)dir. Esas olarak diazepam için benzer yan etkileri olan bir anti-anksiyete(anksiyolitik) maddesidir. Anksiyete veya panik hallerini tedavi etmek için kullanılmaya ek olarak, bromazepam küçük cerrahi öncesi primer bir ilaç olarak kullanılabilir. (gbkz:yeşil reçeteye tabidir).

akamon 3 mg 40 tablet

(gbkz:bromazepam) ihtiva eden ilaç. (gorsel:27693) (gbkz:benzodiazepinler) grubundan bir ilaçtır. Esas olarak diazeme benzer yan etkileri olan bir anti-anksiyete(anksiyolitik) ilaçtır. Anksiyete veya panik hallerini tedavi etmek için kullanılmaya ek olarak, akamon bağımlılık yaratabileceği sen dikkatli kullanılmalıdır. (gbkz:yeşil reçeteye tabidir).

zinco 15 mg 100 ml şurup

(gbkz:berko ilaç firması)nın ürettiği ilaç. (gorsel:27690) her 5 mlsi (bir ölçeği): 15 mg (gbkz:çinko) ((gbkz:çinko sülfat heptahidrat)) halinde) ihtiva eder. yardımcı maddeler: 2 g (gbkz:sukroz), (gbkz:metil paraben), (gbkz:gliserin), (gbkz:portakal esansı), (gbkz:sunset sarısı) ((gbkz:e110)) ve (gbkz:deiyonize su). bazı doktorlar bunu iştahsızlık sorunu olanlara reçete eder.

ibucold c

(gbkz:pharmactive ilaç firması)nın ürettiği ilaç. her bir film tablet etkin madde olarak 200 mg (gbkz:ibuprofen), 30 mg (gbkz:psödoefedrin hidroklorür) ve 300 mg (gbkz:askorbik asit) ((gbkz:vitamin c)) içerir. (gorsel:27685)(gorsel:27686)

dental apse

1 ölçek = 5 ml = 5cc şırınga = 1 şurup kaşığı = 1 tatlı kaşığı = 2 çay kaşığı 5 kg ağırlığında çocuk; AMOKLAVIN BID 200/28 mg 70 ml süspansiyon s:2x1/2 [günde iki kez yarım ölçek (bir çay kaşığı)] -------------------------------------------------------- 10 kg ağırlığında çocuk; AMOKLAVIN BID 200/28 mg 70 ml süspansiyon s:2x3.5ml [günde 2 kez şırıngaya 3.5cc çekip verecek] anaerob enfeksiyona bağlı apseler: FLAGYL 125 mg/5 ml oral süspansiyon s:1x2 (günde tek doz 2 ölçek) ağır enfeksiyonlarda: Cleocin 75 Mg/ml Oral Süspansiyon s:3x1/2 ( günde üç kez yarım ölçek) ------------------------------------------------------------ 15 kg ağırlığında çocuk; AMOKLAVIN BID 200/28 mg 70 ml süspansiyon s:2x1 [günde iki kez bir ölçek, günde toplam 2 ölçek] anaerob enfeksiyona bağlı apseler FLAGYL 125 mg/5 ml oral süspansiyon s:3x1 (günde 3 kez birer ölçek günde toplam 3 ölçek) ağır enfeksiyonlarda: Cleocin 75 Mg/ml Oral Süspansiyon s:3x1 (günde üç kez her defasında bir ölçek) --------------------------------------------------------- 20 kg ağırlığında çocuk; AMOKLAVIN BID 200/28 mg 70 ml süspansiyon s:2x1.5 [günde iki kez ve her defasında 1.5 ölçek = 1.5 şurup kaşığı] anaerob enfeksiyona bağlı apseler FLAGYL 125 mg/5 ml oral süspansiyon s:3x1.5 (günde 3 kez 1.5 ölçek günde toplam 4.5 ölçek) ağır enfeksiyonlarda: Cleocin 75 Mg/ml Oral Süspansiyon s:4x1 ( günde dört kez birer ölçek) ----------------------------------------------------------- 30 kg ağırlığında çocuk; AMOKLAVIN BID 200/28 mg 70 ml süspansiyon s:2x2 [günde iki kez ve her defasında 2 ölçek = 2 şurup kaşığı] anaerob enfeksiyona bağlı apseler; FLAGYL 125 mg/5 ml oral süspansiyon s:3x2 (günde 3 kez 2'şer ölçek günde toplam 6 ölçek) ağır enfeksiyonlarda: Cleocin 75 Mg/ml Oral Süspansiyon s:4x1.5 ( günde dört kez ve her defasında 1.5 ölçek) -------------------------------------------------- 12 yaş üstü çocuklar; amoklavin bid 625 mg 10 tablet s:2x1 anaerob enfeksiyona bağlı apseler; FLAGYL 125 mg/5 ml oral süspansiyon günde bir kez 500 mg/gün (4 ölçek), ardarda 5 gün

brufen 600 mg tablet

(gbkz:abbott ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:ibuprofen) etken maddeli ilaç. (gorsel:27658)(gorsel:27659) her film kaplı tablet 600 mg ibuprofen içerir.

spasmex

spazmı eks eden, yani spazmı gideren spazm çözücü ilaç. etkin maddesi (gbkz:trospiyum klorür) olan Spasmex; Spazm çözücü bir etkiye sahiptir. idrara çıkma sıklığında artışta yani (gbkz:pollaküri)'nin semptomatik tedavisinde ve (gbkz:idrar inkontinansı)nda endikedir. (gorsel:27615)(gorsel:27616)

ürispas

(gbkz:yeni recordati ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:flavoksat hcl) etkin maddesi içeren ilaç. (gbkz:idrar inkontinansı)nın tedavisinde endikedir. (gorsel:27614)

sultamisilin

(gbkz:sulbaktam) + (gbkz:ampisilin) kombinasyonu antibiyotik. beta laktam antibiyotik olan ampisilin + beta laktamaz inhibitörü olan sulbaktamın sinerjisiyle etki spektrumu geniştir. (gbkz:sulsid):(gorsel:27609) (gbkz:devasid):(gorsel:27610) (gbkz:duosid):(gorsel:27611)(gorsel:27612) (gbkz:sultamat):(gorsel:27613)

klindan ampul

bilim ilaç firmasının ürettiği, (gbkz:klindamisin) etken maddase ihtiva eden antibiyotik ilaç. 300 mg ve 400 mglık formları varıdır. (gorsel:27594)(gorsel:27595)

yalnız intramusküler uygulanır

intramusküler yani kas içi uygulanıp, intravenöz yani damar içine uygulanamayan ilaçların kutularınında yazan ibare. (gorsel:27582) yani kalçadan, kabadan iğneyle direkt uygulayın, damardan veya seruma katarak vermeyin anlamındadır.

seftriakson sodyum

kas içine uygulanması gerekli. sodyum veya potasyum ihtiva eden diğer ampuller gibi intramusküler uygulanmamalıdır. (gorsel:27580) (bkz:yalnız intramusküler uygulanır)

devamox 500 mg 16 tablet

deva ilaç firmasının ürettiği, (gbkz:amoksisilin) etken maddeli geniş spektrumlu antibiyotik ilaç. (gorsel:27564)

notre dame de paris müzikali

keşke o yıllarda canlı izleseydim diye hayıflandığım müzikal. bu kadar güçlü sesler, kurgular, gösteriler, gerçekten muhteşem.. tekrar gösterilirse @mavipazartesi ile beraber canlı izlemek için sabırsızlanıyorum.

notre dame de paris

muhteşem bir müzikali vardır. (bkz:notre dame de paris müzikali)

seabee

5 entrisi olan yazar.

kobe bryant

81 sayı attığı maçı, sabaha doğru canlı izlemiştim. yılmaz bir savaşçıydı. toprağı bol olsun. (gorsel:27511) *:rest in peace*

petidin hidroklorür

(gbkz:opioid analjezikler)den narkotik ilaç.(gorsel:27492)

aldine

vem ilaç firması tarafından üretilen (gbkz:petidin hidroklorür) etken maddeli ilaç. (gbkz:opioid analjezikler)dendir ve kırmızı reçeteye tabidir. (gorsel:27491) damar içine (intravenöz) deri altına (subkutan) ve kas içine (intramusküler) uygulanır.

erkan çakan

saç ekiminde epeyce tecrübeye sahip paramedik.

muhammed emin hamadan

Suriyeli bir vatandaş.

mehmet fevzi çakmak

dr. mehmet fevzi çakmak, md istanbul tıp fakültesinden mezun doktor, ortopedist. ihtisasını yine istanbul tıp fakültesinden almıştır.

zolpidem

sakinleştirici ve hipnotik etkiye sahip ilaç etkin maddesi. zolpidem A tipi olan GABA reseptörü agonistidir ve imidazopiridin sınıfından bir kimyasaldır. (gorsel:27459)

stilnox

(gbkz:zolpidem) etken maddesi ihtiva eden hipnotik ilaç. (gbkz:uyku ilacı) olarak kullanılır. (gorsel:27458)

ancora

meyve özlerini şişelere koyup satan firma. (gorsel:27457)

glucophage

(gbkz:metformin hidroklorür) etkin maddeli oral antidiyabetik ilaç. (gorsel:27449) (gbkz:metformin) oral antidiyabetikler içerisinde ehveni şerdir.

court room

(bkz:courtroom)

paracerol flakon

parasetamol ihtiva eden flakon.(gorsel:27417)

nöronit

sinir hücresi iltihabı. (gbkz:nörit) de denir buna, (gbkz:neuronitis) kelimesinden türkçeye geçmiştir.

loubna

faslıların kullandığı bir kız ismi.

qulax kulak damlası

(gbkz:gliserin) ihtiva eden kulak damlası / buşon yumuşatıcı. (gorsel:27396)(gorsel:27397)(gorsel:27398)(gorsel:27399)

retromammer alan

ingilizcesi: (gbkz:retromammary space) (gorsel:27392)(gorsel:27393)(gorsel:27394)

denizköşkler ilkokulu

auzef sınavlarına ev sahipliği yapan okul. (gorsel:27378)(gorsel:27379)(gorsel:27380) işin boktan yanı bu okulun çepeçevresinde halk pazarının kurulmuş olması ve bütün yolların kapalı olması. arabayla gelen insanlar nasıl gelecek, nereye park edecek? (bkz:türkiye'den nefret etme nedenleri) (bkz:pazar pazarı) (bkz:halk pazarlarının zararları) Dropped pin Near European Side, Denizköşkler, 34315 Avcılar/İstanbul https://maps.app.goo.gl/FQqVCbwCssaQTY5k8

karaciğer kanseri

sıklığı artan kanser türü. başlıca nedenleri: (gbkz:Karaciğer yağlanması) hepatit yapan virüsler (Hepatit b - hepatit c) aflatoksin

seiko premier kinetic perpetual

analog olduğu halde 2100 yılına kadar takvimi ayarlama zorunluluğu olmayan, pil gerektirmeyen, kullanmadığınızda duran, kullandığınızda ise hesaplayıp olması gereken saatten devam eden muhteşem saat. evladiyeliktir. (gorsel:27360)(gorsel:27361)(gorsel:27362)(gorsel:27363)(gorsel:27364)

dr. engin hatipoğlu

istanbul tıp fakültesinden sonra cerrahpaşa tıp fakültesinden uzmanlığını alan doktor. genel cerrah.

angelini ilaç firması

20. yüzyılın başlarında İtalya'da kurulan ve halen ilaç üretmeye devam eden ilaç firması. (gorsel:27354)(gorsel:27355)

anzyl

(gbkz:angelini ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:essitalopram) etkin maddeli ilaç. (gbkz:serotonin geri alım inhibitörü)dür. (gorsel:27352)

councilman bodies

(gbkz:hepatosit)lerde (karaciğer hüclerlerind), genellikle (gbkz:akut hepatit)te izlenen apopitotik hücre ölümünü ve izlenen apopitotik cisimleri tanımlar. (gbkz:councilman cisimcikleri) olarak türkçeye geçmiştir.. mikroskobisi şöyledir: (gorsel:27348)(gorsel:27349)(gorsel:27350)(gorsel:27351)

rivaroksaban

kan pıhtılarının tedavisinde ve kan pıhtılarının önlenmesinde kullanılan ilaç etken maddesi. Bununla birlikte yapay kalp kapağı olmayan atriyal fibrilasyonlu insanlarda inme riskini azaltmak için de kullanılır. (bkz:oral antikoagülan) (gorsel:27347) ayrıca bakınız: (gbkz:dabigatran) (gbkz:(pradaksa™)), (gbkz:rivaroksaban) ((gbkz:xarelto™)), (gbkz:apiksaban) ((gbkz:eliquis™)) (gbkz:varfarin) ((gbkz:kumadin))

xarelto 15 mg 28 tablet

Bayer ilaç firmasının ürettiği, (gbkz:rivaroksaban) etken maddeli ilaç. oral kullanım içindir. (gorsel:27346)

burun akıntısı

mukusun veya sümüğün *:sümük* burun sinüslerinden atmosfere doğru hareket etmesidir. (gbkz:geniz akıntısı) ile aynı değildir, (gbkz:fizik muayene bulguları)ndan biridir. (gorsel:27294) (bkz:burun akıntısı nedenleri)

musculus gluteus maximus

kalçalarda bulunan ve vücuttaki en büyük ekstansör kas. (gorsel:27279) şu hareketi yaptırır: (gorsel:27278)

aparkat

(gbkz:uppercut) kelimesinden türkçeleşmiştir. (gorsel:27277) (bkz:az bilinen İngilizce kelimeler)

halil beler

son durağı sapanca olan elektrikçi.

asetazolamid

(gbkz:karbonik anhidraz enzimi) inhibitörü olan ilaç etkin maddesidir. genelde glokomda reçete edilir. zayıf bir diüretiktır. (gorsel:27276)

diazomid tablet

(gbkz:sanofi ilaç firması)nın ürettiği (gbkz:asetazolamid) etkin maddesi ihtiva eden ilaç. (gorsel:27275)

ciloxan göz merhemi

Novartis ilaç firmasının ürettiği, (gbkz:siprofloksasin hcl) etkin maddeli (gbkz:göz merhemi). (gorsel:27273)

siprogut gõz damlası

(gbkz:bilim ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:siprofloksasin) etkin maddeli göz damlası. (gorsel:27271)

alexandra raisman

(gbkz:25 Mayıs 1994) doğumlu olimpiyat şampiyonu jimnastikçi.

higgle

(gbkz:sıkı pazarlık yapmak) anlamındaki ingilizce fiil. eş anlamlısı: (gbkz:negotiate)

negotiate

eş anlamlısı: (gbkz:higgle)

oksamen-l 20 mg flakon

mustafa nevzat ilaç firmasının ürettiği, tenoksikam etkin maddesi ihtiva eden, antienflamatuar ve antiromatizmal ilaç. genelde, yaşlılarda diz ağrısına ve gençlerde bel fıtığı olanlara reçete edilir.

büyükçekmece festivali

bu yıl 20.si düzenlenen ve behzat uygur'un da sunumuyla desteklediği program. 71 ülkeden halk oyunları gösterileri devam etmektedir.

süt dişi

şöyle bir şeydir: (gorsel:27248)

deslodin şurup

(gbkz:desloratadin) etken maddesi ihtiva eden antihistaminik ilaç. (gorsel:27244) (bkz:çocuklarda alerji tedavisi)

doxafin şurup

(gbkz:desloratadin) etken maddesi ihtiva eden antihistaminik ilaç. (gorsel:27231)(gorsel:27230) (bkz:çocuklarda alerji tedavisi)

singulair

(gbkz:Lökotrien reseptör antagonisti) olan ilaç etken maddesi.*:Lökotrien reseptör antagonistleri* montelukast ihtiva eden ilaç. (gbkz:antiallerjen) ilaç grubundandır ve (gbkz:allerji)lerde kullanılır. (gorsel:27221)

levosetirizin dihidroklorür

(gbkz:levosetirizin), setirizinin (R) enantiyomeri, güçlü ve selektif bir periferik (gbkz:histamin reseptör antagonisti)dir. (gorsel:27217)

montelukast

(gbkz:Lökotrien reseptör antagonisti) olan ilaç etken maddesi.*:Lökotrien reseptör antagonistleri* (gbkz:antiallerjen) olan ve (gbkz:allerji)lerde kullanılan ilaçların etkin maddesidir. montelukast sodyum içeren ilaçlar için: (ara:montelukast) (gorsel:27216)(gorsel:27219)

levmont

(gbkz:nuvomed ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:levosetirizin dihidroklorür) artı (gbkz:montelukast sodyum) ihtiva eden ilaç. (gorsel:27210)(gorsel:27211)(gorsel:27212)(gorsel:27213)(gorsel:27214) (gbkz:levosetirizin), setirizinin (R) enantiyomeri, güçlü ve selektif bir periferik (gbkz:histamin reseptör antagonisti)dir. (gbkz:montelukast) sodyum: (gbkz:lökotrien reseptör antagonisti) olan ilaç etken maddesi.*:lökotrien reseptör antagonistleri* (gbkz:antiallerjen) olan ve (gbkz:allerji)lerde kullanılan ilaçların etkin maddesidir.

paramedik mehmet doğan

medipol üniversitesinden mezun acil ve ambulans bakım teknikeri. bugün dünya evine girmiştir.

onurcan 8 düğün salonu

Yeşilkent Düğün Sarayı Yeşilkent, 568. Sk. No:4, 34325 Avcılar/İstanbul https://maps.app.goo.gl/8yoSQPdrxZkEMHvGA

order

(gbkz:sipariş vermek) anlamındaki ingilizce kelime. bir de (gbkz:çalışır durumda) anlamı vardır. (bkz:out of order)

chester

aylık 500 pound ödeyerek ev kiralanabilecek ingiltere şehri, 320 pounda tek oda veya zenginseniz 2 katlı bahçeli ev seçenekleri de mevcut.

ara güler müzesi

İşaretli yer Merkez, ATÖLYE, Silahşör Caddesi, Birahane Sk. No:1, 34381 Şişli/İstanbul yakınında https://maps.app.goo.gl/ABxXS7NbcQGA9wGfA

tesla model s

siyah rengi epeyce şık duran teslanın sedan modeli.

yapıkredi bomontiada

eskiden bira fabrilasıydı, şimdi ise gösteri, konser merkezi. babylon da burada. İşaretli yer Merkez, Birahane Sk. No:1, 34381 Şişli/İstanbul yakınında https://maps.app.goo.gl/KSs6Lof8t3T7w3Kx5

salah alden alhal

(gbkz:1.1.1983) doğumlu suriyeli oftalmolog doktor. (gorsel:27124)

destrüksiyon

(gbkz:imha etmek), (gbkz:yok etmek) manasındaki tıp terimi. (gbkz:destruksiyon) şeklinde de yazılır. (bkz:doku destrüksiyonu)

destrucción

(gbkz:destrüksiyon) şeklinde türkçeleşmiştir.

inflased göz damlası

(gbkz:diklofenak sodyum) ihtiva eden göz damlası. (gorsel:27114)

isordil 10 mg sublingual tablet

(gbkz:teva ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:izosorbit dinitrat) etken maddesi ihtiva eden (gbkz:nitrat) türü bir ilaç. (gbkz:vazodilatör) bir (gbkz:angianginal)dir. (gbkz:dilaltı)nda emilebilen tablet şeklinde satılır. (gorsel:27108)

actavis ilaç firması

isordil, tetradox, zoretanin gibi ilaçların üretici olan ilaç firması. (gorsel:27102)

isordil 5 mg sublingual tablet

(gbkz:actavis ilaç firması)nın ürettiği, (gbkz:izosorbit dinitrat) etken maddesi ihtiva eden (gbkz:nitrat). (gbkz:vazodilatör) bir (gbkz:angianginal)dir. (gbkz:dilaltı)nda emilebilen tablet şeklinde satılır. (gorsel:27095)(gorsel:27096)(gorsel:27097)(gorsel:27098)(gorsel:27099)(gorsel:27100)