devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

kapak fotoğrafı
profil resmi
ferhat keser
@ferhat

16 başlık

36 entri

lütufkarlık

İyiliksever olma durumu, iyilikseverlik.

rize

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Rize, bölgenin en karakteristik özelliklerini gösterir. Anadolu'nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısı ile de ayrılır. Dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir. Rize adının, M.Ö. 7. yüzyılda başlayan kolonizasyon döneminde, yörede bol pirinç yetiştirilmesinden ötürü kent yakınlarından geçen çaya verilen “Rhizios” veya sonraki dönemlerde verilen “Rhizaion” dan geldiği söylenmektedir. Rize, yağışlı iklimi ve çok sayıdaki yer altı su kaynakları sayesinde Türkiye'de akarsu yoğunluğu en fazla olan illerden biridir. Rize'de yazlar serin, kışları ılıman ve her mevsimi yağışlı bir iklim görülür.

kamyon arkası yazıları

Ben seni İstanbul Boğazında değil, Ankara'nın ayazında sevdim.

ah-pub bar & restaurant

Başakşehir yaşamının en hareketli, en eğlenceli, kıpır kıpır mekanlarından… Ah Pub Bar, muhteşem atmosferi, canlı müzik performansı ve enfes tatlarıyla kapılarını sizlere ve unutulmaz bir zaman dilimine açıyor.

konyak

Günümüzde konyak pahalı bir içkidir.Özellikle Asya ülkelerinde çok popüler bir içki türüdür. Asya ülkelerinde subuzsoda katarak yemeklerde konyak içilmektedir.

112 ilgili sözler

-Biz siren sesıyle tepe lambasının mavi ışıgıyla …vakanın stresiyle yaşamaktan mutluyuz ♥ 112 ♥ damaryolunuz her zaman acık olsun….. defınızın sarjı hıc bıtmesın……….. larıngoskopununuz ısıgı hıc sonmesın……. ALLAH bızlerı korusun

çığlık

cry, scream, screech, shriek, clamour(bkz:)

paul pogba

Tam adı: Paul Labile Pogba Doğum tarihi:15 Mart 1993 (23 yaşında) Doğum yeri: Lagny-sur-Marne, Fransa Boyu: 1,91 m (6 ft 3 in) Mevkii: Orta saha Kulübü: Juventus Numarası 10

mustafa yıldızdoğan albümleri

1-Albüm Adı:Nadas Çıkış tarihi:2014 2-Albüm Adı:Gurbet Türküleri Çıkış tarihi:2013 3-Albüm Adı:O Gün Çıkış tarihi:2012 4-Albüm Adı:Senin İçin Çıkış Tarihi:2009 5-Albüm Adı:Şahit Çıkış Tarihi:2008 6-Albüm Adı:Ankaraya Yağmur Yağacak Çıkış Tarihi:2006 7-Albüm Adı:Satan Satana Çıkış Tarihi:2005 8-Albüm Adı:Karşılıksız Sevmedik mi Çıkış Tarihi:2004 9-Albüm Adı:Artık Kafaya Takmam Çıkış Tarihi::2002 10-Albüm Adı:Sevmeyen Bilmez Çıkış Tarihi:2001 11-Albüm Adı:İnsanlar Çıkış Tarihi:2000 12-Albüm Adı:Mektup Çıkış Tarihi:1999 13-Albüm Adı:Bu Vatan Kimin Çıkış Tarihi:1998 14-Albüm Adı:Yandı Yürekler Yandı Çıkış Tarihi:1997 15-Albüm Adı:Han Duvarları Çıkış Tarihi:1995 16-Albüm Adı:Türkiyem Çıkış Tarihi:1993 17-Albüm Adı:Üşüyorum Çıkış Tarihi:1992 18-Albüm Adı:Doğuyoruz Ufazladan Çıkış Tarihi:1991

kafes filmi

Sinemamız politik geçmişiyle hesaplaşmaya başladı başlamasına ama nasıl hesaplaşacağını henüz belirleyebilmiş değil! Mahmut Kaptan imzalı Kafes de bunlardan… Kafes 70’lere ve tabii akabinde yaşanan 80 darbesine ülkücü cenah açısından bakıyor, tabii o zamanlar islamcılar politik bir figür olarak ortalıkta olmadığı için çatışmaların en şiddetlisi devrimciler ve ülkücüler arasında yaşanmıştı. Ve yaşanan kaos sonucu asker yönetime el koymuştu vs… Film mahalle olgusundan, mahalledeki ‘ağabey’ figüründen başlıyor, ülkücülerin devrimcilerle yaşadığı atışmalara değinip (bu ülkenin evlatları kardeştir teması temel vurgu) asıl öcünü seksen darbesinden ve askerden alıyor. Tabii araya bir aşk hikayesi ve ‘Divani’ kitabından dizeler de sıkıştırılıyor ve film ‘inanç’ kısmını da ülkücüler üzerinden tamamlıyor. Bir kere bu tarz filmlerde dikkat edilmesi gereken ideoloji ve o ideol.

vatan sevgisi

Bɑyrɑklɑrı bɑyrɑk yɑpɑn, üstündeki kɑndır, Toprɑk, eğer uğrundɑ ölen vɑrsɑ, vɑtɑndır.

dünyanın en pahalı filmleri

1-King Kong: 207 milyon dolar. 2-Titanic:200 milyon. 3-Superman: Returns 209 milyon dolar. 4-X-Men: 210 milyon dolar 5-Pirates of Caribbean:225 milyon$ 6-Avatar: 237 milyon dolar. 7-Harry Potter: 250 milyon dolar 8-Spider-Man: 3 258 milyon dolar. 9-Tangled: 260 milyon dolar. 10-Hobbit:250 milyon dolar

112 ile ilgili sözler

3 RAKAM 3 HARF’İZ 112 ATT’YİZ…

sevilen şarkının en vurucu cümlesi

ömrümü çaresiz ve sensiz bıraktın

ilginç bilgiler

Dünyanın en uzun süren trafik sıkışıklığı 12 gün sürdü, 100 km kuyruk oluştu ve araçlar günde 1 kilometre ilerleyebildiler.

tüm zamanların gişe rekorları kıran filmleri

101. 7- Kara Şövalye Orijinal adı: The Dark Knight Gişe hasılatı: $1,001,900,000 Yılı:2008

kamyon arkası yazıları

İstanbul - Ankara 4 saat, sana sevgim 24 saat.

esenyurt 1 nolu acil sağlık hizmetleri istasyonu

geldiğimden beri huzur bulduğum yer.

melisaozrr

@melisaozrr yeni tanıştığıma rağmen cok samimi bulduğum bi insan.

alkolün zararları

Alkol zararlari dendiğinde, bunu en kısa ve öz olarak anlatmak istersek "İçki, bütün kötülüklerin anasıdır." ifadesi en doğru olanıdır. Çünkü Alkol, içen kişinin fiziksel sağlığını bozmasının yanında, ruhsal sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Maddi olarak kayba uğratır. Ailesiyle ve sevdikleriyle sorunlar yaşamasına neden olur. Toplum yapısını ve huzurunu olumsuz etkiler. Suça teşvik eder ve suç oranını arttırır. Yani, alkolün zararları fiziksel ve ruhsal zararlar, topluma zararları, aileye etkisi, suç oranlarını arttırması, trafik kazaları gibi çok geniş bir açıdan ele alınabilir. Bu nedenle, "Bütün kötülüklerin anası" ifadesi oldukça yerindedir.

deniz kestanesi

(gorsel:11161)(gorsel:11162)

kadınları çekici yapan detaylar

(gbkz:Samimi), içten bir gülümseme, (gbkz:Kahkül) bırakmaları, Yerli yerinde kullanılan kırmızı tonlar, Utangaç halleri, Hepsinin ötesinde sizi sevmeleri...

dünyanın en kısa adamı

54,6 santimetre boyuyla dünyanın en kısa adamı olan Nepalli Chandra Bahadur Dangi, 76 yaşında hayata veda etti.(gorsel:11150)

dünyanın en derin okyanusu

Okyanuslar, dünyanın %70’ini kaplayan büyük su kütleleridir. Derinlikleri 3.000 metre ile başlar ve artar. Yaklaşık 4 milyar yıl önce var olan su buharlaşmıştır. Dünya soğumaya başladığında, su yoğunlaşarak okyanusları oluşturmuştur. Dünyanın en derin okyanusu Pasifik okyanusudur. Everest dağını bu okyanusa tamamen gömebilirsiniz. Everest dağı, 8.848 metredir. (gorsel:11148)

yeni bir başlangıç yapmak

Oturun, kağıt kalemi elinize alın ve yazmaya başlayın. Bugünden başlayarak 1 sene içinde ulaşmak istediğiniz hedefleri belirleyin. Yani 12 ay içinde ne kadar çok şey yapmak istiyorsanız, bunların hepsini tek tek yazın. Tabii hedeflerinizin erişilebilir olması gerektiğini söylememe gerek yok. Yani 1 sene içinde yapmanızın imkansız olduğu şeyleri listenize eklemeyin. Aynı şeyi 2 sene sonra için de yapın. Bir başka kağıda 3 yıl içinde yapmak istediklerinizi, bir diğerine 4 yıl içindeki hedeflerinizi ve en sonuncuya da 5 yıl içinde başarmak istediklerinizi yazın. Hedeflerinizi kağıda döktüğünüz anda bunları gerçeğe dönüştürmek sizin için çok daha kolay olacaktır. Ayrıca zaman ilerledikçe hedeflerinizi yazdığınız günü hatırlayacak ve bu kadar kısa zaman içerisinde ne kadar çok şey başardığınızı görerek küçük ya da büyük zaferlerinizle motive olacaksınız.

game of thrones

Serinin en uzun sezon finalini yapacak olan game of thrones 10.bölümünde John Snow'un, Ramseyi yenmesinden sonra Akgezenlerin karşısına çıkması büyük merak uyandırıyor.

kan grubunun insanların hayatını etkilediği 7 alan

Japonya'daki yaygın inanışa göre, kan grubu A olanlar hassas, mükemmeliyetçi ve ekip içinde iyi çalışıyorlar, ancak fazlasıyla tedirginler. Kan grubu 0 olanlar ise meraklı ve cömert olmakla birlikte inatçı. AB grubundakilerin özelliği, esrarengiz olmaları ve akıllarına eseni yapmaları. B grubunkiler ise neşeli ancak eksantrik ve bencil.

yeti yengeci

İsmini efsanevi kar adamı Yeti'den alan bu yengeç henüz 2005 yılında keşfedilmiş. Beyaz bir kürkle kaplanmış bu hayvan Pasifif Okyanusu'nda yaşıyor. Ender olarak görülüyor.(gorsel:11135)

iklim kuşakları

Kısaca iklim kuşakları eksen eğikliğine bağlı olarak ortaya çıkmıştır. Buna göre ekvator ile dönenceler arasındaki alana tropikal kuşak, dönenceler ile kutup daireleri arasındaki alanlara orta kuşak, kutup daireleri ile kutup noktaları arasındaki alana da kutup kuşağı denir.

polonya-portekiz

Polonya son 10 resmi maçta 6 galibiyet,3 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Portekiz son 10 resmi maçında 5 galibiyet,3 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı.

kel uakari

Kel Uakari maymunları için parlak kırmızı yüz sağlıklı olmanın işaretidir ve bu hayvanlar eşlerini seçerken buna dikkat ederler. Genellikle Brezilya ve Peru'da suya yakın yerlerde yaşarlar.

şah damarı

Şah damarı ademelması civarında iki ana dala ayrılır.Şah damarının çapı 8-10 milimetre kadardır. Yani vücuttaki büyük atardamarlardandır.

sarma sigara

Kendine has leş kokusu, içiminin zor olması handikaplarından sadece küçük bir kısmıdır.

game of thrones

game of throns her sezon için 100.000000 dolar masraf edilmektedir.

red bull

Aromalı enerji içeceğidir.