devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

öğrencilerin öğretmeni dövmesi

 1. anlık bir durum olduğunu düşünmüyorum. muhtemelen öğrenci ile öğretmen arasında daha önceden sürtüşmeler yaşanmıştır. tören esnasında *hakaret ederek öğrenciye şapkasını* çıkartmasını söylemiştir. ve olaylar gelişir.

  bir eğitimci olarak öğrencilerin suçlu olduğunu düşünmüyorum. inanın çoğu öğretmen öğrencilerden nefret ediyor ve onları başarılı-başarısız, iyi-kötü şeklinde ayırıyor. bu durumda; hor görülen, ilgi gösterilmeyen ve özerklik arayışı içinde olan bir ergenin kendisiyle sevgi bağı olmayan birinden emir almasını beklemeyin.

  öğretmenlerin her şeyden önce rol model olması gerekir. öğretmen; eğer çocuklara bağırır, onları sevmez ve onlara karşı zorbalık yaparsa karşılığında alacağı bu olur. rüzgar eken fırtına biçer.

  bir de işin sistematik yönü var. bu olay tören esnasında gerçekleşmiş. bizdeki tören anlayışı askeri sistem gibidir. öğrencilere sabah içtimasındaymışçasına emirler yağdıracaksın ama serbest kıyafet ile okulda dolanacaksın. çocuk demez mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!!
  avatar
  11.01.2017 - 14:39
tümünü gör

entri girebilmek için giriş yapın