devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

22 eylül 2016 anadolu jet rezaleti

 1. 22 eylül 2016 saat 21:35'te Adana - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferinde yaşanmıştır.

  " Yorma bizi hacı, hiç uzun uzun okuyamam" diyenler için önce özeti:
  21:35'te adana'dan kalkıp 23:05 gibi sabiha gökçen'e inmesi gereken uçak, 00:35'te* adana'dan kalkıp 02:25'te istanbul atatürk havalimanı'na inmiştir, atatürk havalimanı diyorum bak.

  Olaylar şu şekilde cereyan etmiştir:
  21:25'te kalkacak olan uçak için yolcular bekleme salonuna gelmiş, beklemekteler. Kalkışa 15 dakika kala henüz ortada uçak bulunmamaktadır. Bu sırada yapılan bir anonsla hava muhalefeti yüzünden uçuşun rötar yaptığı duyurulmuş ama ne kadar rötar yapacağı belirtilmemiştir. Hava yağmurludur ama öyle uçuş iptal ettirecek kadar değildir zira 22:10 borajet ankara uçuşu zamanında kalkmıştır. Yaklaşık bir saat sonra 22:30 civarı adana'ya gelecek uçağın kayseri'ye inmek zorunda kaldığı ve uçuşun 00:10'da yapılacağı anonsu geçilmiştir. Yolcular mecbur beklemeye devam etmektedir ancak bilenler bilir adana şakirpaşa havalimanı dediğin afedersin bir mabad kadar bir yer, diğer uçuşların yolcularıyla beraber bırak oturmayı ayakta duracak nefes alacak kadar yer kalmamıştır. 23:00 civarı anadolu jet personeli bekleyen yolculara "bu gece buradayız" gibi cümlelerle birlikte ufak ikramlar servis etmeye başlamıştır. Bu noktada yolcularda oluşan psikolojiyi varın siz düşünün. Bu ikramın akabinde yeni bir anonsla uçuşun 00:25'te yapılacağı duyurulunca insanlar iyice sinirlenmeye başlarlar ama yapacak birşey yoktur, beklemeye devam edilir. Bardağı taşıran son damla 00:10 gibi yani uçuşun yapılacağı söylenen saatten 15 dk önce gelir. Sabiha Gökçen havalimanının kapalı olduğu, uçuşun Atatürk havalimanına yapılacağı ve yolcuların otobüsle Sabiha Gökçen'e götürüleceği anons edilir ve film kopar. Yolcuların haklı isyanı üzerine yolcularla görevliler arasında sözlü atışma olarak başlayan süreç kavgaya dönüşür, küfürler tehditler havada uçuşur, şikayet telefonları yağmaya başlar ama nafiledir. en son uçak 00:35 gibi adana'dan kalkarak 02:00 gibi varması gereken atatürk havalimanına 02:25 varır. bavulların alınması 03:00 ü bulur. yolcular oradan sabiha gökçen havalimanına götürülmek üzere otobüslere bindirilir. İnsanların evlerine ulaşması 04:00-05:00 i bulmuştur ancak Anadolu jet tarafından herhangi bir açıklama veya özür gelmemiştir.

  Bu da buraya not düşülsün. Hatta sosyal medyayı aktif kullanan arkadaşlar bu mesajı paylaşabilirse bu ve benzeri rezaletlerin kimsenin yanına kâr kalmayacağı, elbet geri dönüşünün olacağı gösterilmiş olur.

  (bkz: bugün bana yarın sana)
  (bkz: susma sustukça sıra sana gelecek)
  avatar
  23.09.2016 - 10:40
tümünü gör

entri girebilmek için giriş yapın