devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. 1* bröve için, 8 saatlik teorik eğitim ile birlikte minimum 4 eğitim dalışı gerekmektedir. Bu bröve ile, 3* yada eğitmen bir dalıcıyla maksimum 18 metreye dalış yapılabilir.

  2* bröve için, 1* bröve ile 20 dalış tamamlandıktan sonra yine 8 saatlik bir teorik eğitim alınır. Pratik kısmında ise sualtında baygın/panik balıkadam kurtarma, navigasyon ve derin dalış eğitimleri yapılır. Bunları başarı ile tamamlayanlar yanlarında en az bir 2* veya daha uzman bir dalıcı ile 30 metreye kadar dalabilir. Eğitmen bir dalıcı ile birlikte eğitim amaçlı olarak 40 metreye dalış yapabilirler.

  3* bröve için, 2* bröve ile en az 50 dalış yapmış olmak gerekir. 3* dalıcılar dalış gruplarına önderlik edebildiği ve 1* yada 2* bir dalıcılara dalış yaptırabildiği için gerekli tüm bilgi ve yetkinliklere sahip olmalıdır. Bunun için 1* ve 2* eğitiminden daha detaylı teorik ve pratik eğitimlere tabi tutulurlar. Bir eğitmen dalıcı olmaksızın en fazla 30 metreye dalış yaptırabilirler.

  Resmi olarak, tüm dalışlar için yasal derinlik sınırı 30 metredir. Eğitim amaçlı olarak bir eğitmen eşliğinde 42 metreye kadar dalınabilirken, özel izinler alınarak arama, kurtarma, keşif vb sebeplerle daha derinlere de dalış yapılabilir.
  avatar
  26.08.2016 - 08:33
tümünü gör

entri girebilmek için giriş yapın