devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. daha çok urfa'da yetişen fıstık. antepte işlenip saniyiye kazandırıldığı için bu adı almıştır zamanla.

  avatar
  02.08.2015 - 21:23
 2. Antep fıstığıgiller familyasındandır; Gaziantep havalisinde yetiştirilen, 5–10 metre yüksekliğinde bir ağaç ve bunun meyvesidir. İçeriğinde sabit yağ, sakkaroz ve proteinli maddeler vardır.
  Faydası: Vücudun gelişmesini sağlar. Bedeni ve zihni gücü arttırır. Cinsel istekleri kamçılar. Böbrek ve safra kesesi ağrılarını hafifletir. Göğsü yumuşatır, öksürük söktürür.
  avatar
  09.01.2016 - 15:49
 3. Antepfıstığı (Pistacia vera), sakız ağacıgiller (Anacardiaceae) familyasından yenebilen kabuklu bir meyve ve bu meyvenin ağacı. Bazı yörelerde Şam fıstığı olarak da bilinir. Antepfıstığı denilmesinin sebebi ilk fıstık işletmelerinin Gaziantep'te kurulması ve Türkiye'ye buradan dağıtılmasıdır. Antepfıstığı ağacından yetişir, yağlı, ince kabukludur. Tatlıcılıkta, ayrıca eczacılıkta öksürük şurubu yapımında kullanılır.
  avatar
  18.04.2016 - 16:23
 4. fiyatı dolar ile yarışan yiyecek. son bir ayda gelen zamlarla kilosu 210 tl'ye ulaşmış.
  avatar
  15.05.2018 - 19:47
 5. Antep fıstığı özellikle tatlı kültürümüzde yer alan ve eşsiz lezzeti ile tüm dünyada ün salmış olan efsane bir lezzettir. Bu lezzetin güvenilir olabilmesi için Antep fıstığının satın alındığı firma güvenilir olmalı ve ürünleri kalite standartlarında olmalıdır. Alışveriş için https://vefafistikantep.com adresine gelebilirsiniz.
  avatar
  14.05.2021 - 18:03
 6. Kalitesini dünyaya ispatlamış çiğ Antep fıstığı ülkemizde Gaziantep yöresinde yetişen ağaçlardan elde edilen taze, doğal ve şifa kaynağı yapısı ile kavrulmamış halidir. Antep fıstıkları, fıstık ağaçlarının dallarındaki meyvelerin olgunlaşıp dökülmesiyle gelişimini tamamlar. Antep fıstığı içi yemeklere, tatlılara ve çörekler gibi birçok yediğimiz ürüne konularak yüzyıllardır kadim Anadolu topraklarının simgelerinden biri haline gelmiştir. Alışveriş için https://www.yemisim.com/kategori/antepfistikici adresine gelebilirsiniz.
  avatar
  10.06.2021 - 10:00