devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

davranışlar bulaşıcıdır

 1. iyi, kötü, acı, tatlı bütün davranışlar bulaşıcıdır.
  Tip point(Kıvılcım anı) kitabında anlatıldığına göre bütün davranışların bulaşıcı olduğu kanıtlarıyla ispatlanıyor.
  Bir toplulukta biri öksürdüğünde peşi sıra birçok kişi öksürür.
  Köyün birinde bir gün bir kız intihar eder ve peşi sıra birkaç kişi daha derken köyde intihar oranı inanılmaz derecede artar.
  Buna benzer birçok ispat var kitapta.

  Şimdi gel gelelim bizim konuya;
  Biz başkalarının yaptıklarını, davranışlarını, olayları nereden öğreniyoruz. Medyadan, televizyondan, sosyal medyadan, ...
  Yani televizyonlar bize ülkemizde güzel olayların olduğunu söylerse bu güzel olaylar tetiklenir, kötülükleri gösterirse kötü olaylar tetiklenir.
  Dün akşam izlemiş olduğum bir haber kanalındaki haberlerin neredeyse tamamı kötü olayları; yaralanmaları, öldürmeleri, kazaları, darpları, işkenceleri, vs. vs. gösterip durdu. Bunun yanında bir suç işlerken polisiye romanlarını aratmayacak ipuçlarını gizli yöntemleri de apaçık söylüyorlar.

  Onca başarı hikayesinden, yapılan bilimsel araştırmalardan, düşkünlere yardım edenlerden, vs. vs. hiçbirinden bahsedilmiyor.

  Eğer bu kitaptaki ispatlar doğruysa çok yakın zamanda ülkemiz medya kurbanı olacak. Ülkede huzur diye bir şey kalmayacak. Bütün kötü olaylar birbirini takip edecek ve ülke veya dünya yaşanılmayacak bir hal alacak.

  Bakalım büyüklerimiz, yetkililerimiz ne zaman bu olayların farkına varacak. Ne zaman bu şeytanlaşmış insanlara dur diyecek. Bir insan neden diğer insanı kötülüğe sevk eder bilemiyorum. Para için olmalı, daha çok haber çıksın nemalanayım için. başka bir açıklaması yok.
  avatar
  02.11.2018 - 11:39
 2. Tabi dizilerdeki olayları ve tipleri de unutmamak lazım.
  avatar
  02.11.2018 - 11:40