devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. amerikan psikologlar derneği ( apa) 'selfie'nin ve bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşmanın ruhsal bir bozukluk olduğunu resmi olarak duyurdu.
  amerikan psikologlar derneği (apa) chicago’daki yıllık yönetim kurulu toplantısında bu zihinsel bozukluğu ‘ selfitis’ olarak adlandırdı ve kendi fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmanın obsesif kompülsif bir eğilim ve özgüven eksikliğini gidermenin bir yolu olarak tanımladı.
  apa bu bozukluğun 3 seviyesi olduğunu belirtti:

  borderline selfitis: (sınırda) kişinin kendi resmini en az günde üç kez çekmesi ama sosyal medyada paylaşmaması

  acute selfitis: (ileri düzeyde) kişinin kendi resmini günde en az üç kere çekmesi ve her birini günde 3 kere sosyal medyada paylaşması

  chronic selfitis: (kronik) kontrol edilemez bir biçimde kişinin kendi fotoğrafını gece gündüz sürekli çekmesi ve günde altı kereden fazla bu resimleri sosyal medyada paylaşması.

  peki ya bütün bu patolojik durumları layklamak bu hasta kişilerin daha patolojik hale gelmesini sağlamaz mı? eroin bağımlısına eroin temin etmek değil midir?

  ey her boku layklayan laykçıbaşı: sen bunu idrak edemeyecek kadar aptal mısın? veya laykladıklarının düşmanı mısın? veya layklamasam unutulurumun derdinde olan, layklamadığında unutulacak olan önemsiz bir loser misin?
  avatar
  16.10.2018 - 18:10