devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

cuma günü okunacak dualar

 1. Allah’ım bu mübarek Cuma gününün yüzü suyu hürmetine günahlarımızı bağışla, bizleri kapından kovma. Dertlilerimize deva, hasta olanlarımıza şifa, borcu olanlara kolaylık nasip eyle. Sabrımızı arttır. Ya Rab sevdiklerimizi bize bağışla. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:34
 2. Allah’ım; bu mübarek Cuma günü hürmetine; evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duâsız bırakma. Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl. Fakirlere yardım et. Zalimlere fırsat verme ya rabbi. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:34
 3. Allah’ım bu mübarek Cuma günü hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle, seni çok analım. Ömrümüz sevdiğin, razı olacağın İşlerle geçsin. Sıhhat ve afiyette daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:35
 4. Allah’ım! Kendi rahmetin, bütün güzel isimlerin ve en büyük ismin hürmetine bu mübarek geceyi ve arkasından gelen mübarek günü tüm dua dostlarımız, vatanımız, ordumuz, ailelerimiz ve çocuklarımız için şifa, hayır, rahmet, rızık, huzur, kavuşma, afiyet ve esenlik vesilesi kıl ve bizi bu gecenin ve günün değerini bilenlerden eyle. Âmin âmin âmin ya Rabbel âlemin. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:35
 5. La ilahe illallah cumanın sebebiyle, Muhammedîn Resullullah, gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver. Melekler duasıyla, ya vedüdüm, entel maksudum, Kul hüvallâhü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç. Benim günahım varsa da senin gibi halikım var. Muhammed aleyhisselam dostum var. İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:35
 6. Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana. Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, la ilahe illallah Muhammedün Resullullah. Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne. Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed. Kul hüvallâhü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:35
 7. La ilahe illallah’ tır özüm, Muhammed Mustafa’dır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetel Kürsi için sen kabul eyle sözüm. Bugün cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne. La ilahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını. Ya Resullullah! Aman yarabbi ya Rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana. Cennetine davet et Allah’ım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle. Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle. La ilahe illallah selalar duası için, Muhammed ün Resullullah arşı ala gölgesi için, hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle ya rabbim. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:36
 8. Elif Allah, nur Muhammed tez selamet. Ya celil, etme zelil, gönder delil. İlahi yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir. Allah’ım senden başka kimsemiz yoktur. La ilahe illallah arşı alaya Muhammed ün Resullullah şükür Mevla’ya. Yarabbi ya Rabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana. La ilahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle. İlahi yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman orjinalsozler.com bu duamı sana emanet ederim. Selatü selaya, yolladım Mevla’ya, sen cümlemizin muradını ver gelecek cumaya. La ilahe illallah ve cellehü edası ile rabbim muradımızı ver melekler duası ile. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:36
 9. La ilahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme. La ilahe illallah imanla sabır, Muhammed ün Resullullah azapsız kabir. Allah’ım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle. Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde Beytullah la ilahe illallah Muhammed ün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle yarabbi. Allah’ım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabrin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allah’ım. Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasin’in yarısını okurken ölmeyi nasip eyle yarabbi. Âmin Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemînel-Fatiha.
  avatar
  11.08.2018 - 14:36