devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. Viyana kahvesi; koyu espressonun üzerine eklenen çırpılmış krema ile elde edilir.
  avatar
  09.08.2018 - 15:53
 2. Galata'da ve İstiklal'de şubeleri bulunan ve İnstagram'da oldukça popüler olan bir kahveci. Ama popüler olmasının esas sebebi sanıyorum ki efsane tatlılarıdır. diyet bozduran bir mekan, o yüzden önermiyorum.

  ben istiklal'de narmanlı han içindeki şubesine gittim birkaç kez. haftasonu sıra bekliyorsunuz oturabilmek için. haftaiçi bile yoğunluk sözkonusu, özellikle akşam 5'ten sonra.

  gelelim tatlılara. vallahi çok beğendim. gurme murme değilim tabii, onu göz önüne alarak okuyun. sıradan bir tatlı severim. şimdi buranın san sebastian cheesecake'i meşhur. bitter, sütlü yahut ruby çikolatalı olarak tercih edebiliyorsunuz. gerçekten denediğim en iyi san sebastian'dı. fransız ekleri var, bildiğiniz ekler ama hamuru daha çıtır, yine bol çikolatalı, bol lezzetli. hezarfen var, kase içinde meyve, krema, erimiş çikolata ve bilumum çıtırdayan kıtırdayan bişilerden oluşan; tadı görüntüsü kadar janjanlı olmayan bi tatlı. Waffle'ı var, hamuru bildiğimiz sıradan waffle hamurundan daha çıtır lakin pek de bi numarası yok. ve daha denemediğim bissürü tatlı çeşidi daha var fakat bence hiçbiri bir paris brest değil. paris brest, iki parça hamur (profiterol hamuru gibi) arasında badem-fındık ezmesi ve üstünde eritilmiş çikolatadan oluşan hem göze hem mideye bayram ettiren enfes bir şey. mutluluk hormonu salgılatıyor vallahi. ama tek başıma bir tane yiyemiyorum, yarısı bile fazla geliyor. o yüzden buraya arkadaşla gidip tatlıları paylaşmak makbul bence.

  kahveleri mi ? meeeeeh. kahve işte. fena değil. efsane de değil.
  avatar
  29.02.2020 - 23:30