devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri
  Vücutta Kırmızı Lekeler Neden Olur Nasıl Geçer?

  Genital Bölgede Tüy Dökücü Krem Kullanımı

  Retinoik Asit İçeren Kremler ve Faydaları

  Rimmel London Scandal Eyes Reloaded Mascara İncelemesi

  Ödem ve Morluk Tedavisindeki Etkili Hirudoid Forte Jel Krem

  1 Günde Uçuk Hemen Nasıl Geçer?

  Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar

  Arnica Morluk Giderici Krem ile Cilt Morarmalarına Müdahale Edin

  Acnelyse Krem

  Dağınık Topuz Saç Modelleri

  Adaçayının Cilde ve Saça Faydaları
  Adaçayının Cilde ve Saça Faydaları
  CİLT BAKIMI0 7.286


  Yaprakları gri gibi fakat yeşil renkte olan içimi ve tadı hoş olan tarih boyunca hem gıda hem de tedavi aracı kullanılan adaçayı Latince’den ‘’Salvere’den gelen ‘’ Salvia’’ kelimesinin karşılığı olarak iyileştirmek anlamına gelmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi bir çok derde şifa olan adaçayı, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak, hafızayı güçlendirir, kan şekerini düşürür ve sakinlik verir. Ayrıca bronşit ve astım belirtilerini, menopoz şikayetlerini de hafifletir.

  Yazımızda Şunları Bulacaksınız [gizle]

  1 Adaçayının Cilde ve Saça Faydası
  1.1 Adaçayıyla Saç Maskesi
  1.2 Adaçayıyla Cilt Maskesi
  1.2.1 Bu Yazılarımız da Hoşunuza Gidebilir
  Adaçayının Cilde ve Saça Faydası
  Adaçayı sadece çay şeklinde içilen bir şifa değildir. Aynı zamanda cilde ve saça dost olmaktadır. Cildi temizler, sıkılaştırır ve genişleyen gözenekleri küçültür. Bu bitki kaynatılıp saçlara uygulandığı zaman saçları besleyerek rengini canlandırmaktadır. Banyoda küvete doldurulan suya atacağınız adaçayı yaprakları sakinleştirici etkisi ile sizi rahatlatarak yumuşatır. Yapraklarını kurutup ezdiğiniz ve tuz karıştırdığınızda bu bitki ile dişlerini fırçaladığını zaman diş ve diş etlerinizdeki ferahlığı hissedebilirsiniz.

  Eritem tedavisine iyi gelen adaçayı Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’nin yaptığı araştırmalara göre adaçayı yağıyla belirtileri arasında ciltte kızarıklık ve döküntü olan eritem hastalığına çok iyi gelmektedir. Yapılan araştırmalar da ise adaçayı yağının cilt üstünde kullanıldığı zaman ‘’hidrokortizon’’ benzeri bir etki yaratmakta ve kızarıklığı alarak da eritem belirtilerini hafifletmektedir
  avatar
  09.08.2018 - 00:50
 2. 1 ila 2 çay kaşığı kadar adaçayı yağını ve 1 ila 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırarak haftada 2-3 gün saç derinize masaj yaparak 20 dakika bekletip şampuan ile yıkayabilirsiniz. Saç dökülmelerini önler, kepek oluşumunu engeller ve saçlara canlılık veren adaçayını saçlarınıza maske olarak tatbik etmeniz olumlu neticeler vermektedir.
  avatar
  09.08.2018 - 00:51