devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. Yapımı ve uygulanışı oldukça kolay olan patates maskesi tariflerini sizinle paylaştıktan sonra, patates ile karıştırılarak elde edilen ve çeşitli başka cilt sorunları için kullanılabilen patates kürlerine de değiniyor olacağız.

  Maske Tarifi 1:
  Patateslerinizi yıkadıktan sonra soyup, tercihen ince bir rende yardımıyla iyice rendeleyin. Rendelediğiniz patates çubuklarını yaygın olarak cildinizin üstüne yerleştirip, 30 dk kadar bekleyin. Zaten patatesler cilt hücrelerinizi yenilerken adeta süreci hissedeceksiniz.
  avatar
  09.08.2018 - 00:46
 2. Maske Tarifi 2:
  Patates rendesi maskesinde kullandığınız patateslerinizin çıkan suyunu bir pamuk yardımıyla bolca cildiniz üzerine uygulayabilirsiniz. Cildinizin kısa süre içerisinde gerilmeye başladığını hissedeceksiniz. Gerilme hissiyatı ile birlikte, patatesin yüzünüzdeki etki mekanizmasının devreye girmiş olduğunu söyleyebiliriz. Patates suyu maskesi, rahatsızlık duymayacak olmanız durumunda, sabaha kadar yüzünüzde kalabilir. Yüzünüzü sabah yıkadıktan sonra pudra sürmüş gibi berrak ve beyaz, pürüzsüz bir cilde sahip olma şansınız yüksektir.
  avatar
  09.08.2018 - 00:46
 3. Maske Tarifi 3 :
  Patates ve Limon suyu maskesi olarak bilinen bu maskenin ev yapımı tarifi ise şöyle;

  Patatesleri soyduktan sonra bir tencerede iyice haşlayın. Haşlanmış patatesleri bir çatal yardımıyla ezdikten sonra, içine bir miktar bir kaç damla kadar zeytinyağı damlatıp, bolca taze limon suyu sıkın. Püre kıvamına getirdiğiniz bu ev yapımı kürü, donmasına müsaade etmeyecek kadar bir süre soğuttuktan hemen sonra, cildinize elleriniz ile doğrudan uygulayabilirsiniz. 40 dk kadar beklettikten sonra, ılık ve bol suyla yıkayınız.
  avatar
  09.08.2018 - 00:47
 4. Maske Tarifi 4:
  Haşladığınız patatesten arka kalan haşlanma suyu kullanacağınız bir diğer patates suyu maskesinin, patates rendesi suyundan doğrudan alınan patates suyundan farkı, diğerinin durulama isterken bunun istememesidir. Haşlama suyu soğuduktan sonra bir kavanoza konularak, sabahları yüz yıkama işlemi için doğrudan bu su kullanılabilir.
  avatar
  09.08.2018 - 00:47
 5. Patates Maskesinin Faydaları:
  Patates maskesi, düzenli kullanımda;
  kuru ciltlerin nemlendirilmesinde,
  cilt üstündeki lekelenmelerin giderilmesinden
  Cilt Beyazlatmada
  Göz altı morlukları ve torbalarının giderilmesi tedavisinde
  Güneş Yanıkları Tedavisinde
  Şişmiş Gözlerin görüntüsünü düzeltmede
  avatar
  09.08.2018 - 00:47
 6. Patates Maskesi Ne Sıklıkla Yapılmalı:
  Hiç bir yan etkisi bulunmayan patates maskesinini dilediğiniz kadar sık yapabilirsiniz. Zararı olmadığı için uygulama sıklığına herhangi bir kısıtlama getirmenin de bir manası yoktur.
  avatar
  09.08.2018 - 00:48