devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. Cildinizdeki lekeleri giderecek kuru maya ve süt maskesi düzenli kullanımda sağlıklı sonuçlar vermektedir. Maske için gerekli olanlar; süt, kuru maya ve yoğurt. Yoğurt ve maya karıştırılıp krem haline getirilir. Daha sonra yüze maske olarak uygulanır. 20 dakikalık bekleme süresinden sonra, cilt süt ile durulanır. Haftada iki defa uygularsanız kısa zaman içinde lekelerin renginin açıldığını ve iyileştiğini fark edebilirsiniz.
  avatar
  08.08.2018 - 16:42
 2. B2 vitaminini barındıran kuru maya maskesi, hücre oluşumunu hızlandırır ve cildin yenilenmesine katkıda bulunur.
  B3 vitamini sayesinde, cildin nemli kalmasını sağlar.
  B1 vitaminleri antioksidan özellikler taşır. Kuru maya maskesinde yer alan B1 vitamini ile ciltteki ölü hücreler atılır. Yaşlanmayı önler ve cilt lekelerini giderir.
  Kuru maya potasyum içerdiğinden, ciltte pullanma ihtimalini ortadan kaldırır. Aynı zamanda cildinizin kurumasını önler.
  Egzama kaşıntılarını giderici özelliğe sahiptir.
  Cildinizin oksijen almasını sağlayıp daha nemli ve canlı olmasında etkilidir.
  Düzenli olarak uygulanan kuru maya maskesi kırışıklık önleyici özelliğiyle cildinizin daha sağlıklı kalmasında etkilidir.
  gelin
  Kuru Maya Maskesi Kullananlar Ne Düşünüyor?
  Evde cilt bakım yapanlar arasında popüler olan kuru maya maskesi İbrahim Saraçoğlu tarifleriyle daha sağlıklı sonuçlar almaktadır. Kuru maya ve su ile yapılan maskeleri uygulayanlar, ciltlerindeki değişimi fark etmiş durumdalar. Göz altlarının hassas olması ve mayanın da asitli olmasından dolayı oldukça hassas davranmak gerektiği de kadınlar arasında ifade edilen bir durumdur.

  Saça uygulanan kuru maya maskesinin, yüze uygulandığı zaman oluşacak etkisi de merak konusu. Belirtmek gerekir ki, saç dökülmesine kuru maya maskesi yapıldığında ölü deriyi canlandırır ve saça sağlık kazandırılır. Yüze uygulandığında yüzünüzdeki tüyleri beslemez ve cildinizdeki ölü deriyi temizler. Sivilcelerden kalan izler için kuru maya ile maske uygulayanlar ise, düzenli kullanımda sivilce lekelerinin kaybolduğunu ifade etmektedirler.

  Şu güne kadar kuru maya maskesi zararları hiçbir şekilde duyulmamıştır Fakat dikkat etmek gerekir ki, göz ile temas halinde soğuk su ile yıkanmalıdır. Hassas bölge olan göz altı için de aynı durum geçerlidir. Kuru mayanın içindeki asit, hassas cildinizi kaşındırabilir. Alerjiniz var ise, kuru maya ile maske yapmamanızı öneririz. Daha doğal sabunlar tercihiniz olabilir.
  avatar
  08.08.2018 - 16:47