devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

 1. Evde yapılan yüz bakım maskeleri arasında diğer iyi maskelerden biriside çilek maskesidir. Bir çok dermatolog, çileğin cilde çok iyi geldiğini belirtmektedir. Çilek maskesi için hazırlamanız gereken malzemeler şu şekilde;

  Malzemeler:

  4-5 adet çilek
  Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

  Evde Yüz Bakım Maskeleri

  Çileklerin saplarını ve çöplerini temizleyin. Temizlenmiş olan çilekleri uygun bir kap içerisinde püre kıvamına getirin. Püre haline gelmiş çilekleri direk yüzünüze peeling yapar gibi sürün. İşlem sona erdiğinde 20 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulayın.

  Salatalık ve Elma Maskesi
  Evde kolay ve sık sık yapabileceğiniz bir yüz maskesi olan salatalık ve elma maskesi için aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir.

  Malzemeler:

  1 adet salatalık
  1 adet elma
  1 yemek kaşığı un
  Hazırlanışı ve Uygulanışı

  İlk olarak salatalık ve elmayı güzelce yıkayın. İkisininde suyunu sıkıp bir kaba yerleştirin. Üstüne çamur kıvamına gelecek şekilde un ekleyip tekrar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün ve 10 dakika sonra su ile temizleyin.

  Bu maske sayesinde cildiniz nem kazanacak, beslenecek ve canlanacak. Bunun dışında ince çizgiler ve kırışıklarda zamanla yok olacak.
  avatar
  03.08.2018 - 03:10