devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

çağdaş onur öztürk

 1. Timuçin Esen 14 Ağustos, Çağdaş Onur 16 Ağustos doğumlu. Her ikisi de aslan. Aslan burcu erkeğini ele veren bir yürüyüşü vardır; on metre öteden aslan burcu olduğunu belli eden. Hah işte bu iki adam da aynı yürüyüş şekliyle yürüyor. Tam olarak şöyle:

  https://www.youtube.com/watch?v=1eB7vv1J9F8

  Timuçin ile Çağdaş Onur'un benzer yanlarına dikkat çekmeye devam ediyorum: Çağdaş Onur "Popüler kültürden kendimi korumaya çalışıyorum." demişti. Timuçin de biliyoruz ki "al benden de o kadar" tutumunda bu konu hakkında. Her ikisi de 60lı, 70li yılların ünlüleri gibi topluma kapalı yaşıyor, "anakronizm" sularında ilerliyorlar.
  avatar
  16.04.2018 - 01:33
 2. Sandım ki Timuçin esen konuşuyor:

  - Kendinizi ve ailenizi neden bu kadar sakınıyorsunuz. Röportaj vermiyorsunuz, ortalarda değilsiniz...

  - Dürtme çok fazla çünkü... Yani kendimi açtıkça insanlar yaşamımı dürtme cesareti buluyor kendinde. Ama ailemi, kendimi buna karşı korumam lazım. O zaman ortalıklarda olmazsam, bu durumda olmam. Bilinirliğinle doğru orantılı oyunculuk yapıyoruz bir taraftan da. Ne kadar hatırlatırsan kendini, o kadar iş bulabiliyorsun. Ama o kadar çok iş bulmak istemiyorum. Yolda yürüyemeyen, pazar alışverişi yapamayan insan olmak istemiyorum. Beşiktaş benim mahallem, burada özgürce gezerim, eşim mahalle esnafı için "yenge"dir. Oğlum Aden'i de komşu olduğumuz için tanırlar. Böyle çok güvende hissediyorum kendimi. Diğer türlü yalnız ve güvensiz hisseder insan. Kimin ne için yanında olduğunu bilmezsen, yalnızlaşır ve paranoyaklaşırsın. Ne kadar ün, o kadar yalnızlık. Hayatımın o "ünlü" döneminde az daha kayboluyordum aslında. O ilgi büyüleyip içine çekebilirdi beni. Ama şükür ki olmadı. Sorgulayarak, hızdan hırstan uzaklaşarak, biraz durarak sakinleşerek, sonunda dengede durmaya çalışarak baş ettim bu durumla.
  avatar
  16.04.2018 - 01:50