devam etmeniz halinde bu veri kaldırılacak.devam etmek istediğinizden emin misiniz?

8 mart feminist gece yürüyüşü

 1. ilginç pankartlarla dikkat çeken yürüyüş.  Yazının sahibi ESRA ECEM'in izni ile kaç gündür anlatılmak istenen nedir ? Umarım herkes baştan sonuna kadar okur
  8 Mart gece yürüyüşünde kadınların açtığı yarı mizahi yarı cinsel organları konu alan pankartlara gösterdiğiniz tepkiyi keşke sizi tanımlayarak sınır çizen topluma gösterseydiniz. Kendi bedeninizden kendi cinsel olan/olmayan organlarınızdan ve uzuvlarınızdan utanç duymayın. Bunların söylenmesini ve yazılmasını neden ahlaksızlık, edepsizlik yada hayasızlık olarak algılıyorsunuz?
  "Kadın haklarını savunmak bu demek değil" dediğinizi duyar gibiyim. Hayır tam da bu demek. "Namusu" kadının bacak arasına sıkıştıran ataerkinin suratına tokat gibi bir cevap demek. Ve emin olun hergün duyduğumuz kadına, çocuğa, hayvana yada transa yapılan tacizin tecavüzün en temel sebebi zaten bizi sınırlandıran erkek egemen toplum dayatması değil mi? Ve artık bu duvarları bu tabuları yıkmanın başka yolu yok. Bırakın pankarta vajina yazmış vibratör yazmış diye kadın dayanışmasına ket vurmayı, mevzuyu artık kafanızda temellendirmenin zamanı geldi de geçiyor. Kadınların yapabileceği her türlü genel ahlaka(!) aykırı marjinal eylemin arkasındayım. En edepsiz en ahlaksızınız benim. Orospuyum, sürtüğüm, fahişeyim, transım. Bunlar benim kendi varlığımdan utanmamı gerektirmez. Ben namusum için değil ONURUM için yaşarım. Uzun zamandır başkalarının yaptıkları için utanmayı bırakmıştım ama bugun bu gruptaki birçok kadın adına ben utandım.
  Ayrıca o erkekler yok mu? Feminizme bok atmak için ve kadınların kafasını karıştırabilmek için her fırsatı değerlendiren erkekler!
  Sabahtan akşama kadar AM'lara koyarlar, ana, bacı sikerler, edep haya bilmezler ama kadın bir kere vajina dedi diye owwaawwoawww
  Orospu diye aşağıladıkları kadın ve translar, gel bedava dese koşa koşa giderler. Başkasının(!) karısın, kızına, sevgilisine ağzını sulandırarak bakıp, iş kendisinnikine gelince ahlak namus edebiyatı yaparlar.
  Sahtekarsızınız. Net.
  avatar
  11.03.2018 - 16:51